TJ TATRAN Dlouhá Ves - FK Budětice 2012 1:4 (1:4)

19. 8. 2018

V tomhle utkání jsme rozhodně favoritem nebyli, s Dlouhou Vsí jsme měli před tímto zápasem hrozivé skóre 0:7. Již v první minutě jsme si ale tuhle bilanci vylepšili. Dlouhý aut do vápna od J. Josefíka prodloužil M. Štěch a na konci byl V. Hozman, který se trefil přesně. 0:1. Již ve 4. minutě nám vyšla další standardka. Po rohu Z. Frančíka chybovala domácí obrana a V. Hozman přeloboval gólmana R. Hanzela a bylo to 0:2. I dále bylo chyb v domácí obraně poměrně dost a Budětice byly častěji v nebezpečných situacích. V 11. minutě to byl znovu roh Budětic, po kterém se parádně trefil V. Hozman a dost možná vytvořil nejrychlejší hattrick sezóny. 0:3. Domácí se ale nevzdávali a v 15. minutě (po diskutabilním faulu, kterých ale bylo v zápase více) rozehráli přímý kop do vápna Budětic, kde v tu chvíli zaspala obrana i gólman J. Vinter a bylo to 1:3. Aby se diváci nenudili, přišel další gólový moment. V 25. minutě byl ve vápně domácích faulován budětický kapitán M. Štěch. Následnou penaltu sice gólman R. Hanzel vystihl, jenže střela L. Fialy byla dostatečně razantní, aby ji dokázal vyrazit mimo tyče. 1:4.

Začátek druhého poločasu si Budětice pohlídaly. Nicméně zajímavé momenty přicházely později. V 62. minutě musel ze hřiště, po dvou žlutých, budětický obránce L. Fiala a domácí toho začali využívat. Hrálo se více méně jen na branku Budětic a nebýt skvělých zákroků brankáře J. Vintera, mohl být zápas ještě zdramatizován. V 89. minutě jsme, také po dvou žlutých D. Chmelíka, šli dokonce do devíti. I tak jsme si již náskok pohlídali a získali, při překvapivém skóre, důležité body z venku.

Dnes jsme měli kopec štěstí. Konečně. Minulou sezónu se nám vyhýbalo a teď doufám, že jsme si jej nevycamrali na zbytek sezóny. Nechci rozhodně podceňovat střelecké kvality V. Hozmana, ale myslím, že další hattrick během 11 minut se Vaškovi jen tak nepovede. Paráda, všechny střely byly ukázkové. Teď už ale musíme myslet dopředu a zbytečně nepřeceňovat tenhle výsledek. V sobotu máme doma loni úspěšný Malý Bor, který jsme porazili jen jednou a to doma před dvěma lety. Tak snad to teď zlomíme. MY JSME BUDĚTICE!

Sestava domácích:

J. Vinter – M. Paroubek (M. Krippel), J. Sekyra, J. Josefík (M. Slifka), L. Fiala – M. Miroš, Z. Frančík (D. Chmelík), M. Štěch © (1N), D. Hlavin – V. Korda (M. Novotný), V. Hozman

STŘELCI: 15. Švec Pavel - 1. Hozman Václav, 4. Hozman Václav, 11. Hozman Václav, 22. Fiala Luboš (pen.)

Náhledy fotografií ze složky Dlouhá Ves - Budětice2012 (4:1)