Hartmanice - Budětice 2012 3:2 (2:1)

25. 9. 2017

Prvních 15 minut lépe kombinovali hosté, zároveň ale dělali i chyby. Konkrétně dvě fatální nedorozumění stoperů Budětic s gólmanem P. Touchou málem skončilo brankou. Chybovala i obrana domácích. V 7. minutě se do první zajímavé pozice dostal budětický D. Hlavin, situaci však nevyřešil nejlépe. V 10. minutě zahráli hosté zajímavý signál, kdy se po dlouhém autu D. Chmelíka trefil ve skrumáži D. Homolka. 0:1. Vyrovnání však přišlo záhy. Hartmanický O. Koryťák se trefil parádně. Napřáhl tři metry před vápnem a utaženou střelou trefil levý roh budětické branky. 1:1. V 15. minutě daly Budětice druhou branku, ta však pro mávaný ofsajd uznána nebyla. Na druhé straně se do velké šance dostal ve 20. minutě hartmanický D. Vlasák, skóre se neměnilo. V 37. minutě již ke změně došlo. Po chybě obrany Budětic a přesné střele M. Ferenčíka. 2:1. V poslední minutě prvního poločasu mohli hosté vyrovnat. Odkrytou bránu domácích přestřelil budětický D. Chmelík.

Ve druhém poločase o něco lépe začali hosté a dočkali se i vyrovnání. V 58. minutě se prosadil budětický kapitán V. Korda. 2:2. Po té hřiště ovládli domácí a dočkali se i změny skóre. Čtyři minuty před koncem brankář Budětic P. Toucha nevyřešil lehkou střelu nejlépe. Vyrazil ji pouze před sebe a nikým nekrytý V. Hasenhohrl (nejlepší hráč domácích v tomto utkání) snadno dopravil míč do sítě. 3:2. V poslední minutě dostaly Budětice velkou šanci k vyrovnání a spravedlivé remíze. Ovšem kapitán Budětic V. Korda ze dvou metrů nešťastně trefil hlavou jen stojícího brankáře F. Kačírka.

Dnes jsme, podle mého názoru, nepodali úplně tragický výkon. Ten jsme podali v předchozích letech, například třikrát s Dešenicemi nebo také v Malém Boru či v Chudenicích. Tohle se tomu nepodobalo. Ale co naplat, jsme bez bodů. Nepohlídali jsme si samotný závěr a to je velká chyba. Dnes si příliš dobrý den nevybral brankář P. Toucha. To jediné nám ale zápas neprohrálo. Naši střelci si dnes počínali hrozně. Tak snad budeme v příštích zápasech přesnější. Za týden nás čeká těžký soupeř, exúčastník I.B třídy Dlouhá Ves. Ta tento víkend dostala šest gólů v Měcholupech a to by pro nás měla být výzva.