Plánice - Budětice 2012 0:1 (0:0)

23. 8. 2015

Po roce, kdy se Budětice a Plánice ještě potkávaly ve IV. třídě, se tito soupeři znovu utkali, tentokrát již jako soupeři ve III. třídě. A to již v pátém vzájemném duelu od založení klubu Budětice (2012). Vzájemné skóre hovořilo lépe pro hosty, kteří dvakrát Plánici porazili. Nicméně v posledních dvou duelech s Plánicí remizovali a tak byl v očekávání vyrovnaný zápas. Obzvláště kdy chybělo oběma týmům několik hráčů základní sestavy. První poločas byl jasně poločasem hostů, kterým větší hřiště evidentně vyhovuje. Efektivní, ale i efektní kombinace Budětic dělaly domácím velké starosti. Budětičtí byli v prvním poločase několikrát blízko ke gólu, pláničtí zahrozili jen jednou, střelou ze střední vzdálenosti, kterou brankář Budětic P. Toucha s přehledem vytěsnil na roh. Domácí byli v prvním poločase zranitelní v obraně, ale útok hostů znovu výrazněji neoslnil. P. Janečka se sice snažil, výrazně mladší D. Chmelík však zřejmě šetřil síly na svůj klíčový okamžik, který nakonec opravdu přišel.

Druhý poločas znovu začaly lépe Budětice a po zásluze i skórovaly. P. Pařízek našel hned v úvodu druhého poločasu přesnou přihrávkou D. Chmelíka a ten se svojí šancí naložil výborně. Křížnou střelou k zadní tyči nedal brankáři domácích šanci a poslal svůj tým do vedení. 0:1. To bylo ovšem na dlouhé minuty od Budětic všechno. Pláničtí přebrali iniciativu a byli i lepším týmem. Ovšem jen po úroveň obranné řady hostů. Tudy cesta zkrátka nevedla, hosté naprosto přesně věděli jak si svůj prostor pohlídat. Všudypřítomný stoper Budětic J. Sekyra, dobře jištěný V. Kordou, byl pro domácí velkou překážkou. Pláničtí zahrozili pouze několika nepřesnými střelami ze střední vzdálenosti. Rozruch přineslo až několik posledních minut. Na straně hostů brejkové situace, které mohly vést ke vstřelení druhého gólu. Na straně domácích dva rozporuplné momenty. Ten první přišel sedm minut před koncem, kdy obránce Budětic zcela čistě zastavil pronikajícího útočníka domácích. K údivu všech se kopal trestný kop z hranice vápna. S tím však naložili domácí trestuhodně a finále slibné šance tak bylo autové vhazování. Krátce na to přišel další diskutabilní moment. Ve skrumáži ve vápně hostů došlo k evidentnímu kontaktu, který byl slyšet přes celé hřiště. Rozhodčí Pastyřík však, podle mého názoru, tak trochu kompenzoval svůj nepřesný výrok z předchozí situace. Podle všeho se ale penalta kopat měla (zdůrazňuji podle mého názoru).

Do zápasu jsme vstupovali s obavami, o kterých jsme sice moc nemluvili, ale tušili, že absence pěti hráčů základní sestavy může být problém. To jsme ještě nevěděli, kolik těch problémů přijde během druhého poločasu. O to více je tohle vítězství cenné! Soupeř z Plánice potěšil velmi korektní hrou a sympatickým přístupem nejen hráčů, ale i vedení klubu. Přejeme tudíž Plánici hodně štěstí v dalších zápasech! Za týden nás čeká velmi silný tým z Dešenic (od 17 hodin na hřišti v Rabí). Jeho skóre 17:0 sice může „tak trochu“ budit obavu. Ne ale pro Budětice. Naopak tohle bude pro nás velká výzva. Dobře se nám totiž teď kouká na tabulku naší skupiny :-)

Děkujeme znovu našim fanouškům za skvělou podporu. Dvojnásobně hráči děkují za naturální dárek od paní Chalušové!