Sokol Mochtín B- FK Budětice 2012 1:4 (1:4)

3. 4. 2023

Kvůli podmáčenému terénu v Mochtíně jsme odehráli zápas na umělce v Klatovech. Z neznámého povrchu jsme měli trochu obavy. Ale jak jsme se s touhle umělkou skamarádili, bylo až překvapivé. Po prvním zaváhání domácí obrany jdeme do vedení ve čtvrté minutě J. Josefíkem 0:1. V 7. minutě ve vyložené šanci budětický M. Miroš přestřeluje a zahajuje tak sérii zahozených tutovek Budětic. V 9. minutě se míč šťastně odrazil k J. Tomasovi a vedeme 0:2. V 13. minutě se od tyče míč doslova odrazil do J. Tomase a následně do branky. 0:3. V 15. minutě jde sám na gólmana R. Melka a nedává, stejně jako J. Tomas v 19. minutě. V 25. minutě byl v šanci znovu J. Tomas a následně M. Voldřich. V 26. minutě přichází naše pátá tutovka v krátkém sledu a znovu se skóre nemění. To jsme přece jen navýšili. J. Tomas pěkně uvolnil R. Melku a ten se nemýlil. 0:4. V 37. minutě napřáhl z dálky domácí L. Potužník, střela zvláštně zaplavala a propadla mezi rukavicemi J. Vintra. 1:4. Od té chvíle se průběh zápasu diametrálně změnil. Domácí již nebyli za otloukánky a hru vyrovnali.

Do druhé půle se hra Budětic ještě zhoršila, naopak domácí výrazně přidali a mohli jsme se ještě bát o výsledek a taky se o něj i báli. Domácí měli ve druhé půli tři velké šance, dokonce dvakrát šli sami na budětického gólmana J. Vintera, ten si ale zkušeně poradil a skóre se neměnilo. To jsme také několikrát mohli navyšovat ve svůj prospěch, ale šancemi jsme pohrdli. Mimo jiné jsme 15 minut před koncem zahodili penaltu, která byla nařízena za faul na M. Voldřicha. Exekutor J. Josefík s ní nenaložil zrovna nejlépe.

Tohle byl zápas jak na houpačce. Prvních 30 minut jsme soupeře doslova válcovali a kdyby to bylo 0:7, tak se nikdo nediví. Pravdou je, že naše góly padly spíš se štěstím, ale naopak v tutovkách jsme selhávali.

Potom se ale zápas úplně otočil, my jsme hráli hrozně a spíš čekali na konec zápasu. No nic, body vezeme domů, vyhráli jsme už druhý zápas venku a celkově jsme na jaře stoprocentní. Navíc v první půli jme hráli pěknej fotbal. Za týden náš doma čeká Ruda, pokusíme se natáhnout tuhle vítěznou šňůru.