TJ Sokol Chudenice - FK Budětice 2012 1:5

13. 5. 2019

Do zápasu obě mužstva nastupovala sice se stejným cílem, ale v opačných pozicích. Chudenice, pokud se chtějí zachránit, musí bodovat. Jenže začátek snů měli hosté. V 1. minutě se po rohu mířeného dovnitř brány trefil na zadní tyči V. Hozman. 0.1. Již o čtyři minuty později se výstavní trefou prosadil M. Kratochvíl a započal tím svůj fakt velký zápas. V 30. minutě přišel dlouhý aut R. Melky, na jehož konci stál opět M. Kratochvíl. Tentokrát sice se štěstím a smolném odkopu domácích, ale i tak 0:3. Domácí zahrozili dvakrát. Jednou po rohu V. Fremuth mířil hlavou těsně nad a v závěru J. Soupír z těžkého úhlu sice trefil bránu, jenže gólman Budětic byl připravený a svůj tým podržel. Naopak dvě minuty před koncem šli hosté do brejku. Kapitán Budětic R. Melka v dobré pozici k zakončení a sám na gólmana, dal přednost přihrávce V. Hozmanovi a ten si poradil zkušeně. Střelou k levé tyči gólmana P. Bejma. 0:4.

Druhý poločas již byl o menším počtu proměněných šancí. O to více přibylo tvrdých zákroků domácích hráčů, kteří byli za zápas trestáni celkem pěti kartami. V 58. minutě se domácí dočkali korekce. J. Soupír zakončoval z hranice penalty a brankář J. Vinter ještě začaroval a šanci zneškodnil. Po následné dorážce ale dočaroval, neboť obránci Budětic jen sledovali, jak si brankář s přesilou poradí. Neporadil si a ani nemohl. M. Stryczeczek snižuje na 1:4. V 63. minutě přišla další velká chvíle budětického M. Kratochvíla. Svým důrazem se dostal do šance, kterou levou nohou proměnil. 1:5. Patnáct minut před koncem se kopala penalta. J. Sekyra v zápase několikrát zabránil brance jako pomyslný druhý gólman. Tentokrát však ruka při obraném zákroku JS nebyla na místě a kopala se penalta.  S penaltou si ale budětický brankář poradil a skóre se tak již neměnilo. Ale mohlo. Dvakrát sami na chudenického gólmana postupovali V. Korda a také M. Krippel, ovšem bez gólového zakončení.

Dnes jsme již podruhé za sebou dobře zvládli střelecká zakončení. Tohle byl ten obří rozdíl mezi zápasy v Železné Rudě a v Chudeniciích. Jsem přesvědčen o tom, že za tím stojí celkem slušná účast na trénincích a také samozřejmě trochu štěstí. Hrdinou zápasu je nepochybně nováček M. Kratochvíl, který dal tři branky. O tom nemůže být pochyb, stejně tak V. Hozman se dvěma brankami nabral slušnou střeleckou formu. Pro mě ale klíčovým hráčem rozhodujícího, prvního poločasu byl M. Paroubek, který zcela eliminoval obávaného domácího střelce J. Soupíra. Ten se v tomto zápase zapsal spíše negativně. Jeho zákrok na budětického J. Josefíka v 35. minutě (patrně díky frustraci z průběhu skóre utkání) osobně považuji za jasnou ČK.

Klobouk dolů před mladou rozhodčí. Podle mého názoru zvládla zápas dobře. Domácí asi s tímto názorem souhlasit nebudou, obzvláště po neodpískané penaltě v první půli, ta totiž asi byla. Na druhou stranu mohou být chudeničtí vděční rozhodčí, že odehráli do konce zápasu v jedenácti. Co se týče našeho týmu, ze dvou venkovních utkání teď máme šest bodů a skóre 9:1. Co si budeme povídat, to je nečekané. Ale pozor, v sobotu k nám přijedou první Bolešiny, které teď nadělily sedmičku Nezamyslicím.  Tohle bude o dost těžší. Bohužel již teď počítáme s absencí více hráčů. A že nebude ani brankář J. Vinter, to myslím zvládneme. Gólmany máme naštěstí oba dobrý. My jsme Budětice!