Bolešiny Budětice 2012 3:2(1:1)

27. 3. 2017

Již před zápasem jsme tušili, že tenhle zápas by mohl být vyrovnanější, než ten na podzim se stejným soupeřem – info z podzimního zápasu s Bolešimami zde. Začátek a vlastně celých prvních dvacet minut bylo dost nervózních, oboustranně. Aby ne, byl to prostě první mistrák. První branku dali domácí v 20. minutě. My jsme měli vepředu jen jednoho útočníka P. Janečku, doplňovaného dvěma krajními záložníky. Jenže tenhle útočník bohužel vepředu zůstával dost často sám, i přesto zdatně zaměstnával obranu Bolešin. V 37. minutě jsme kopali penaltu, konkrétně budětický kapitán V. Korda, který ji s problémy a dorážkou proměnil. 1-1.

Druhý poločas začali mnohem lépe domácí. Umístěnou střelou k tyči se prosadil z velkého vápna J. Pitel, již ve druhé minutě. Vyrovnání Budětic bylo tak trochu diskutabilní, pro někoho ofsajd, pro jiné regulérní gól. Diskuzi o (ne) regulérní brance nakonec uzavřel verdikt hlavního rozhodčího. 2-2. Buď jak buď tahle branka „nakopla“ domácí, kteří častěji drželi míč a opticky byli i lepším týmem. Jedenáct minut před koncem Budětice několikrát chybovali, na různých postech a v různých situacích, z toho domácí vytěžili rozhodující branku na 3:2. Chvíli před tím domácí navíc neproměnili penaltu. Respektive ji zkušeně vychytal brankář Jirka Vinter.  Co do počtu šancí ve druhém poločase na tom zase byly lépe Budětice. Avizovaný problém Bolešin, že brankářem bude hráč z pole se vlastně stal pro domácí výhodou. P. Hodl byl jedenáctým hráčem Bolešim v poli hřiště a zřejmě i rozhodujícím hráčem utkání. Ve druhém poločase jsme dvakrát mohli skórovat po rozích Z. Frančíka, dále povedené střele L. Filay (vyhlavičkoval domácí hráč z brankové čáry), břevnu M. Štěcha a hlavně šanci V. Kordy v posledních vteřinách zápasu (v souboji jeden na jednoho). Nic z toho se nestalo a tak jsme odjeli bez bodů. S hlavou nahoře, po solidním výkonu, ale bez bodů.

Za týden porazíme Luby, od 16.00, na hřišti v Rabí.

SK BOLEŠINY – FK BUDĚTICE 2012 3: (1:1)

Branky: 20.Farný Radek, 47.Pitel Jiří, 79.Matějka Pavel - 37.Korda Václav, 51. Janečka Petr. Rozhodčí: Šmrha Miroslav, diváků 100, ŽK 3:2.