Budětice 2012 - Dukla Janovice 7:0 (3:0)

24. 4. 2016

Béčko Janovic mělo být pro domácí, dle předpokladů, nejjednodušším soupeřem jara. A to z důvodu zároveň hraného utkání A týmu Janovic ve Velkém Boru. Ten janovické áčko vyhrálo 3:2. Druhý janovický tým nastoupil na hřišti v Rabí v úplně jiné sestavě, než byla ta v podzimním zápase, který janovičtí po dobrém výkonu vyhráli. V prvních minutách dnešního duelu se nehrál příliš atraktivní fotbal, branky ale padaly. V 8. minutě poslal budětický J. Tušinovský do šance R. Melku a ten nezaváhal. 1:0. V 25. minutě šel znovu sám na brankáře R. Melka, tentokrát však svoji velkou šanci nevyužil. V 29. minutě se trefil P. Janečka, střelou sice nikterak důraznou, ale o to přesnější k pravé tyči. 2:0. Tento moment domácí uklidnil a hrálo se již jen na jednu branku. Hosté v prvním poločase zahrozili dvakrát, pohlednými střelami ze střední vzdálenosti. Brankář J. Vinter byl však v sobotu pro domácí jistotou. V 33. minutě se znovu trefil domácí P. Janečka a o zápase bylo v podstatě rozhodnuto. 3:0.

V druhém poločase domácí zlepšili kombinaci a začali i bavit diváky. V 51. minutě po levé straně unikl R. Melka a navýšil na 4:0. V 63. minutě přišel krásný moment P. Pařízka, který přesnou střelou z větší vzdálenosti „nachytal“ janovického gólmana. 5:0. Patnáct minut před koncem byl ve vápně hostů důrazný P. Janečka a sám zařídil šestý gól domácích a svůj první letošní hattrick. To se ale moc nezdálo R. Melkovi, který se prostě nechtěl nechat zahanbit. Znovu se dokázal prosadit po levé straně a “srovnal účet zápasu“ s P. Janečkou druhým hattrickem zápasu. 7:0. V závěru zahrozili i hosté, po té, co domácí již své obranné povinnosti vzali tak trochu na lehkou váhu. J. Vinter se však rozhodl, že svoji nulu si v tomto utkání pohlídá. Domácí, i přes pěkný výsledek, neproměnili spoustu dalších šancí. Z dobře zahraných rohových kopů se nedokázali hlavou, ve velkých šancích, prosadit P. Janečka, V. Korda a J. Sekyra. Zápas s přehledem a přesně řídil M. Šmrha.

Je zajímavé sledovat uspokojivý růst formy v naší ofenzivě, především u R. Melky a P. Janečky. U Romana se tomu dá porozumět, věkově se blíží k tomu ideálnímu fotbalovému (v závěru se sparťanskou páskou na své slávistické ruce :-). U P. Janečky je to s tím věkem tak trochu jinak, no ale o to více je to příjemné zjištění. První hattrick "Komár" P. Janečka zaznamenal v dresu Budětic proti TJ Žihobce v loňském sezóně. Proti týmu, za jehož béčko se P. Janečka v minulých letech hodně zviditelnil. Tenkrát ale ještě nemohl tušit, že jeho největší chvíle přijdou v 34 letech, ve III. třídě! O další pozitivní překvapení se již podruhé postaral V. Hozman na postu stopera. Výkon celého týmu byl tentokrát dobrý. Jenže přiznejme si, proti oslabenému soupeři. To podstatné nás teprve čeká a to hned příští týden v Chudenicích!

Hodnocení:

J. Vinter-1, L. Fiala-2, J. Sekyra-2, V.Hozman-1N, Z. Frančík-1 (F.Švehla-2), M.Krippel-2 (J. Pazdera-2), J. Tušinovský (P.Pařízek-2)-2, D. Homolka-2 (J. Adamec-2), R. Melka-1, V. Korda-2 (Jř. Vinter-2), P.Janečka-1

FK BUDĚTICE - DUKLA JANOVICE 7:0 (3:0)

Branky: 8. Melka Roman, 29. Janečka Petr, 33. Janečka Petr, 51. Melka Roman, 63. Pařízek Petr, 75. Janečka Petr, 81. Melka Roman

Rozhodčí: Šmrha Miroslav, 100 diváků, bez karet.