FK Budětice 2012 - TJ Veřechov

25. 10. 2023

V sobotu to byl souboj o důležité tři body, ale také trapný konec. První poločas byl jasně v naší režii. Na obranu hostů jsme vytvářeli tlak, který vyústil v chybu obránce, kdy si malou domů v 27.minutě. vstřelil vlastní branku. V 30. minutě se na pravé straně prosadil budětický A. Krůs, delším centrem našel ve vápně M. Štěcha a ten přesně zakončil. 2:0. V tu chvíli to vypadalo na jasný zápas, jenže v 33. minutě M. Bláha chytil míč ve vápně rukou a to v době, kdy ležel zraněný hráč a náš stoper se domníval, že hra již je dávno přerušena. M. Richter penaltu s přehledem proměňuje. 2:1. Před koncem poločasu to bylo ještě po jedné šanci na každé straně. Zásadní obrat přišel v 45. minutě, kdy hostující M. Ondřejíček tvrdě stčí do našeho D. Homolky a je vyloučen. To měla být pro nás rozhodující výhoda, jenže opak byl pravdou. Ve druhém poločase, ač o deseti, hosté hru vyrovnali a byli i nebezpeční. V 59. minutě po dlouhém nákopu srovnává hlavou obávaný střelec Veřechova J. Želíska. V 71. minutě prošel středem hřiště domácí R. Melka a byl zastaven až ve vápně za cenu faulu. Následnou penaltu proměnil Z. Frančík. 3:2. V dalších minutách jsme měli několik nadějných standardek a příležitosti náskok navýšit, ale nepovedlo se. Naopak v 84. šli jsme rovněž do deseti, po druhé ŽK šel ven M. Paroubek. Úplný závěr zápasu byl hororový. Náš M. Štěch se snažil pozdržet minuty a byl hodně tvrdě nakonut veřechovským M. Hnídkem, který měl být bez okolků vyloučen. Místo toho šel M. Štěch po druhé ŽK. To ale nebylo vše ze strany veřechovských. Těsně nato totiž gólman V. Ondřejíčka vyběhl ze svého prostoru až na půli, tam vysadil plot a do hlavy udeřil našeho pořadatele. Musela následovat ČK a zřejmě může očekávat i vyšší trest od disciplinární komise. Tohle se totiž moc často na hřišti nevidí.

Tři body máme doma, ale po pravdě zbytečně jsme si zkomplikovali průběh hry a vedení 2:0. Navíc proti deseti jsme paradoxně hráli o poznání hůř než proti jedenácti a málem nás to stálo body. Tak za týden v Janovicích uvidíme, jak jsme na tom s formou.