TJ Start Luby B - FK Budětice 2012 3:2 (2:0)

16. 9. 2018

Úvod zápasu jsme nezvládli. Již v 7. minutě ve vápně zbytečně fauloval L. Fiala a po právu se pískala penalta. Tu P. Voráček s přehledem proměnil. 1:0. I v dalších minutách byli domácí jasně lepší a v 9. minutě skóre navýšili na 2:0, po nastřelené tyči a následné vlastní brance D. Hlavina. Domácí byli i dále lepším týmem, předváděli pohledné kombinace, naopak my jsme kolem domácích útočníků poskakovali jak někde na matějské pouti. Od dvacáté páté minuty se ale hra začala vyrovnávat. Dali jsme dokonce branku. Tu ale hlavní rozhodčí, za podpory domácího pomezního, neuznal. Pět minut před poločasem jsme mohli skóre korigovat, míč poskakoval po brankové čáře, ale v síti neskončil.

Druhý poločas byl stejně jako se Sušicí poločasem totálního obratu. Hrálo se většinu času na půlce domácích a měnilo se i skóre. V 53. minutě se přesně trefil R. Melka. 2:1. Krátce na to, v 60. minutě se po individuální akci parádně prosadil D. Hlavin. Tenhle hráč dělal starosti lubské obraně i ve zbývajících minutách. Na domácí se valil jeden protiútok za druhým a přišla další branka R. Melky. Tu ovšem rozhodčí Sedlmaier opět neuznal, znovu po avizovaném ofsajdu. V 83. minutě J. Josefík nastřelil břevno a naše smůla nekončila. V 85. minutě rozhodčí odpískal penaltu v náš prospěch (byl to ale čistý zákrok). Následně byl obklopen domácími hráči a penaltu změnil na roh. To je těžko pochopitelné. V 90. minutě tentýž rozhodčí pískl faul ne faul před PÚ Budětic a to zápas rozhodlo. Z přímého kopu se pěkně trefil K. Šleis. 3:2. Dvě minuty na to se naopak měla kopat penalta domácích, po zákroku budětického kapitána P. Janečky. Těsně před koncem byl chybně vyloučen J. Sekyra. Po dvou žlutých, z nichž ta první (ze 43. minuty) byla D. Homolky. Na to konto jsme podali oficiální protest, abychom předešli případnému trestu pro J. Sekyru.

Nevím proč se nám to děje zrovna v Lubech, ale již podruhé jsme tady prohráli, z mého pohledu, nespravedlivě. Přitom domácí hráči, trenér i pořadatelé byli slušní. Trochu výhrady mám k pomeznímu, ale OK, v ofsajdové lajně jsem nestál a nemám tedy právo soudit. Musíme také uznat, že i jedna naše branka byla zřejmě neplatná a to po avizovaném autu pomezního, který rozhodčí ignoroval. Domácí za závěrečné emoce prostě nemohou. A že emoce byly, bohužel. Tohle rozhodčí nezvládl a to dost hrubě. No nic naplat, body jsou nenávratně ztraceny a my se musíme poučit z výpadků z prvních poločasů. Na druhou stranu náš výkon ve druhé půli byl asi na hranici našich možností. Na to se koukat dalo. Otočili jsme zápas a byli hodně blízko ke třem bodů. Tak za týden budeme muset porazit Rudu. Jinak to nevidim. Zdravě se na…em a nás ty rozhodčí z OP jen tak nedostanou. MY JSME BUDĚTICE!