FK Budětice 2012 - TJ Sušice B 3:1 (0:1)

9. 9. 2018

Zápas se pro nás vyvíjel velmi špatně. Již v 4. minutě jsme dostali gól, z ofsajdu. Podle dohledané informace o pravidlech fotbalu branka, ač z tečované přihrávky našeho hráče, prostě z dvoumetrového ofsajdu platit neměla. Ale budiž, stalo se. Nicméně stopu tenhle vývoj na hráčích zřejmě zanechal. Sehráli jsme asi nejhorší poločas podzimu, dokonce hůř než ve Strážově, kde jsme po půlce prohrávali 2:0. Byli jsme sice většinu poločase na polovině soupeře, ale vyrovnat jsme nedokázali. Díky své nepřesnosti v zakončení a hlavně nezájmu vyrovnat.

Ve druhém poločase to už bylo o něčem jiném. Domácí se probudili a na hosty se valil jeden útok za druhým. V 54. minutě došlo ke klíčovému momentu. Z pravé strany centroval VPK L. Fiala a na zadní tyči se parádně trefil M. Novotný. Tady by byl asi Ernest Hemingway mimo. Tomuhle chlapci totiž ve 40 letech žádná hrana nezvoní. 1:1. S brankou domácích hosté nesouhlasili, avizovali faul, bohužel až trochu přes čáru. Sušický kapitán L. Blažek tak za vulgární kritiku rozhodčího musel předčasně pod sprchy (po zápase se mu ale údajně omluvil a to je docela sympatický). Následující gólové příležitosti Budětic zůstaly dlouho nevyužity. A že jich bylo. Pomohl až rohový kop D. Hlavina ze 78. minuty, po kterém se prosadil J. Sekyra. 2:1. Již dvě minuty na to pečetil výsledek, po pěkné individuální akci, domácí sniper V. Hozman. 3:1. V závěru ještě domácí dvakrát „zabrnkali“ na nervy diváků svými podivnými pokusy o rozehrávku vzadu, ale i tak si pohlídali zasloužené vítězství.

Mrzí mě náš slabý výkon v první půli To fakt zapotřebí nemáme. Stejně tak jsme trestuhodně polevili po gólu na 1:1, kdy jsme pustili Sušici do hry. Na druhou stranu mě baví, jak dokážeme zápas otočit. Po pěti utkáních máme devět bodů a za sebou zápasy s dvěma aspiranty na postup. To je myslím slušnej výsledek. I přes to hrozivé skóre s těma dvěma, možná aspiranty. Ale zároveň ztrácíme tři body na  barážové místo k postupu. Tak snad to dáme J. Mimochodem, za týden v Lubech šance na body je.