FK Budětice 2012 - Sokol Hradešice 4:3

28. 10. 2018

Již před zápasem jsme predikovali, že tenhle zápas nebude o fotbalové kráse, ale spíš o bojovnosti, tak jak to v derby bývá. A to se myslím stoprocentně vyplnilo. Jako první jsme šli do vedení, po akci R. Melky, který si zkušeně obhodil levého beka a následně i přesně zakončil. 1:0. Hosté odpověděli záhy. Po nedůrazu domácí obrany se v 9. minutě prosadil hradešický L. Zdichynec. 1:1. V 15. minutě jsme šli znovu do vedení. V. Korda chytře šajtlí poslal do úniku D. Hlavina. Ten ukázal svoji rychlost a tentokrát i přesné zakončení. 2:1. V 30. minutě jsme měli další šanci a i tuhle jsme dokázali využít. Na 3:1 zvyšoval hlavou V. Hozman. A zdálo se být o zápasu rozhodnuto.

Jenže nebylo. Soupeř z Hradešic nastoupil do druhé půlky jako vyměněný a bylo asi jen otázkou času, kdy se bude měnit skóre. Na 2:3 v 53. minutě snižoval F. Melka. A to nebyla poslední akce hostů. Krátce na to, v 55. minutě, znovu vázla komunikace v naší obraně. Před malým vápnem, kde podle mého názoru měl být gólman, se prosadil hradešický M. Buchta. Ani tohle hradešickým nestačilo a hrálo se více na naší půlce. Hosté však své šance zahazovali. V 63. minutě na půlce „hasil“ problém budětický J. Sekyra a správně dostal ŽK. Jenže tohle byla jeho druhá ŽK a tak jsme na další minuty přišli o stopera. I když ne tak docela. Tuto pozici obsadil V. Hozman a poradil si s ní náramně. V 74. minutě vyhrál souboj a z pozice stopera se prokličkoval až před vápno hostů. Tam byl sice zastaven, jenže míč se dostal k domácímu kapitánovi M. Štěchovi a ten si s balónem věděl rady. Přesným lobem zaskočil hradešického brankáře D. Vávru a zvedl domácí fanoušky ze židlí. 4:3. Zbytek zápasu se odehrával bez větších šancí. Hosté byli tímto obratem viditelně zaskočeni a již proti deseti hráčům Budětic skórovat nedokázali.

Tohle bylo derby přesně, jak má být. Ne fotbalovou kvalitou, ale množstvím branek a napínavým závěrem, který skončil lépe pro nás. Nebudu říkat, že jsme neměli štěstí. Měli a velký. Do čeho jsme v první půlce kopli, to skončilo gólem. Přečkali jsme tlak a velké šance hostů a se štěstím jsme šli i do vedení na 4:3. I přesto všechno si troufám tvrdit, že z jednoho důvodu bylo tohle vítězství zasloužené. Bojovností a touhou po vítězství jsme soupeře předčili o třídu. Tři body jsou doma a příští zápas v Janovicích si pojedeme užít. MY JSME BUDĚTICE!