FK Budětice 2012 - Chudenice 4:1 (2:0)

14. 10. 2018

I v tomto utkání jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě. Chyběli D. Homolka a dlouhodobě zraněný Z. Frančík. Naopak v dresu hostů chyběl mimo jiné kapitán S. Hodan a obávaný J. Soupír rovněž neměl svůj den. Od prvních minut tak bylo o favoritovi jasno. V 2. minutě po akci M. Štěcha a přihrávky P. Janečky prázdnou bránu netrefil budětický útočník V. Hozman (chyběl mu půl kroku a asi o číslo větší kopačky). Ve čtvrté minutě už ale poprvé zaúřadoval P. Janečka. 1:0. Po této brance jsme byli ještě chvíli lepší, pak jsme ale přepustili iniciativu hostům. Naštěstí přišla druhá branka. V 35. minutě dnes nabuzený Komár poslal Budětice do vedení 2:0. A to nás nakoplo a další šance přicházely. Bohužel bez gólu. V 45. minutě došlo ke komplikaci. Na budětického M. Miroše přišel opakovaný faul. Martin neudržel nervy na uzdě a oplatil. A taky na to doplatil. Bohužel asi nejen na nadcházející zápas. ČK V 45. minutě.

Do druhé půlky jsme šli s jasným cílem. Nezalézt a naopak v deseti hrát jako v jedenácti. A to vyšlo dokonale. Tři minuty po začátku utekl obraně hostů D. Hlavin  a zakončil nekompromisně. 3:0. Tenhle hráč byl i v dalších minutách jen těžko udržitelným a tak to i na šance ve druhé půli skončilo 4:2, ve prospěch domácích. Trochu nervozity do zápasu přinesla vlastní branka budětického J. Sekyry, který se parádně trefil k levé tyči gólmana J. Vintera. 3:1. Brankář J, Vinter před tím pokryl dvě šance hostů, ale na pěkně umístěnou Honzovo střelu prostě neměl. J V závěru se ještě kopala penalta, po faulu brankáře hostů na R. Melku (i tady asi měla být ČK, ale vlastně buďme rádi, že nebyla). Penaltu na dvakrát proměnil V. Hozman. 4:1.

Rozhodčí, podle mého názoru, zvládl utkání dobře, a že to neměl vůbec jednoduché. Střídačka hostů byla trochu nervóznější, to moc nepřidá. A když k tomu připočteme množství mávnutých ofsajdů, tak tohle bych pískat nechtěl. Na druhou stranu znám chudenického Petra Žáka a vím, že například gól budětického R. Melky po mávnutém ofsajdu  nebyl uznán po právu.

Naše sezóna snů pokračuje. Hrajeme pěknej fotbal a jsme pátí v tabulce. D. Hlavin konečně začal mířit dolů a trefil se v důležité chvíli. P. Janečka se asi znovu narodil, obrana nechybuje, jako jsme na to byli zvyklí. Zkrátka pohled na tabulku mě teď baví. Ale pozor, čekají nás těžký zápasy a tam se teprve ukáže. Chceme něco přivézt z Bolešin (myšleno tím 3 body) a potom máme již dlouho očekávané derby s Hradešicemi. V Janovicích jsou body povinností, protože by to byly první body z tohoto hřiště a musí to tak být, i když tenhle soupeř bude nad míru těžký. Je teď na nás vidět sebedůvěra a tak to musíme prodat. V sobotu do Bolešin pro body jedeme autobuse. Všichni busem! MY JSME BUDĚTICE.