SRK Železná Ruda - FK Budětice 2012 1:0

10. 9. 2017

Železná Ruda má zatím dobré výsledky a v tomto domácím zápase plnila roli mírného favorita. V 5. minutě měl první šanci železnorudský D. Holický, mířil vedle. V 10. minutě domácí nastřelili tyč. V 20. minutě se sám před budětického gólmana dostal M. Loos, jenž těsně minul bránu. I hosté se objevovali několikrát v zajímavém kontru, ovšem ne v bezprostřední blízkosti brány. Nejblíže k jejímu ohrožení byl D. Hlavin v 27. minutě, jeho střela z hranice vápna šla ale vysoko nad. Minutu před koncem poločasu železnorudští svoji šanci proměnili, konkrétně M. Holický mířil přesně k pravé tyči. 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a vytvářeli si i větší šance. Hned ve druhé minutě musel budětický brankář řešit situace jeden na jednoho a také ji úspěšně vyřešil. V 51. minutě domácí D. Kasl z malého vápna přestřelil. Po té přišla nejsilnější pasáž hostů. V 60 minutě prošel svým typickým způsobem D. Hlavin po levé straně a tvrdě vystřelil. Jeho střelu domácí gólman V. Paštěka s námahou vyrazil před sebe, míč se tím dostal k D. Homolkovi do nadějné pozice, střelu ale stačil domácí obránce zblokovat. V 65. minutě domácí kopali přímý kop těsně před hranicí vápna a nechali vyniknout nestárnoucího gólmana Budětic P. Touchu, který svůj tým držel v naději na remízu a po zápase si i vysloužil pochvalu od přítomného herce Pavla Nového. V 73. minutě opět o sobě dal vědět D. Hlavin (nejnebezpečnější hráč Budětic v tomto zápase), jeho střela do tyče však změnu skóre nepřinesla. V 78. minutě se znovu ve velké šanci objevili domácí. V. Hájek, ale z malého vápna mířil mimo tyče. Závěr si již domácí pohlídali.

V tuhle chvíli jsme bohužel ve velmi těžké pozici. Máme spoustu zraněných, distancovaných či z jiných důvodů chybějících. K tomu musel trenér J. Hozman ještě nuceně střídat tři hráče během tohoto utkání. V 40. minutě odstoupil pro zranění stoper V. Hozman, hrát musel i náhradní gólman J. Vinter a také hráči, kteří dříve nebyli tolik vytěžovaní. Nám nezbývá, než doufat, že se nám ti (každý jiným handicapem postižení) vrátí co nejdříve a budou přicházet i body. Ty musíme sbírat především doma, tam jsme bezpochyby silnější. Ovšem i z Železné Rudy se dali přivést body nebo alespoň bod. Doufám, že neurazím železnorudské fotbalisty, ale kdybychom v tomhle utkání byli v plné síle, troufnu si odhadnut výsledek minimálně opačný. Jenže na kdyby se nehraje, vůbec ne. Prohráli jsme, ale pořád ještě nejsme ani v polovině soutěže, není tedy důvod k nějaké nervozitě. Ovšem bez vyšší účasti na trénincích to nepůjde a s tím mimochodem mohou (i nemusí) souviset naše zranění. Buď jak buď v sobotu jdeme porazit Měcholupy!

Mimochodem rozhodčí Sedlmaier ve svých 71 letech odpískal zápas velmi slušně. Možná snad jen na dva výroky, s kterými jsme nesouhlasili. O to ale nejde, udržel zápas naprosto pod kontrolou a ve slušných intencích. Pan Hambada by se tady měl sakra co učit. Za zmínku stojí i to, že rozhodčí Sedlmaier (jak uvedl v zápisu) nepožaduje náhradu za řízení ani dopravu. Děkujeme také divákům, jejichž podporu teď budeme potřebovat.