Budětice 2012 - Měcholupy 1:0 (1:0)

17. 9. 2017

Oba týmy byly v tomto utkání limitovány ztrátou několika hráčů základní sestavy, to ale po pravdě vidět nebylo. Od začátku lépe kombinovali hosté, od zadních řad. Tím se ale sami dostávali do problémů, především díky mokrému povrchu. V 9. minutě se po chybě měcholupských zadáků trefil do tyče budětický D. Chmelík. Další tyč trefil v 13. minutě domácí D. Hlavin. Těsně na to již svým důrazem v útoku domácí skórovali. Po centru V. Kordy z poloviny hřiště prodlužoval J. Sekyra a D. Hlavin předvedl hlavou ukázkovou trefu. 1:0. V 17. minutě střílel z těžké pozice D. Homolka, gólman J. Kovařík byl však na místě. V 20. minutě zahrozili i hosté, jenže bránu v jasné pozici netrefili. V 25. minutě mohl skórovat i domácí. J. Sekyra, svoji velkou šanci však promarnil. V 40. minutě se po rohu prosadil budětický D. Chmelík, který obešel dva obránce, jeho střelu z vápna gólman J. Kovařík vytěsnil na roh.Následně z rohu těsně vedle mířil domácí F. Švehla. Budětice mohly v poločase vést 3:0, jenže na možná nebo kdyby se prostě nehraje.

Druhý poločas již byl mnohem chudší na šance. I tak byli většinou blíže ke gólu domácí, díky standardkám mířených na útočníka F. Švehlu. Měcholupský gólman působil jistě a tak závary ve vápně i řešil. Posledních deset minut byli více ve hře hosté. Dali i branku, jenže z ofsajdu. Na poslední minuty domácí posílili obranu o vysokého F. Švehlu a hosty již do gólových zakončení nepustili. Rozhodčí V. Lojík zápas zvládl dobře a nepřipustil žádné negativní emoce.

Po zápase jeden z fanoušků trefně řekl, že by dnes výkonu Budětic zatleskal, i kdyby se prohrálo. Naprostý souhlas. Tahle sobota nás všechny bavila. Škoda, že další diváky odradilo deštivé počasí, dnes se totiž dalo na co dívat. A k naší hře - obrana tentokrát nechybovala, na hrotu fungovala souhra dvou typologicky odlišných hráčů a v záloze J. Sekyra jakoby znovu ožil. I přesto je pro mě hráčem číslo jedna posledních zápasů J. Tušinovský. Ne Tůšovo nějaký super výkon. Honza ale ve svých 44 letech pomáhá týmu ve chvílích, když je potřeba. Jeho angažování před pěti lety osobně hodnotím jako majstrštyk. Ale konec chválení, to nikdy nikam nevedlo. Úplně naopak, hledejme před dalším zápasem spíše nedostatky v naší hře. Teď musíme máknout a chceme bodovat v Hartmanicích. To se nám dosud nikdy nepovedlo, jenže My jsme Budětice!

Sestava Budětic:

P. Toucha - M. Krippel, J. Josefík, V. Korda ©, L. Fiala – J. Sekyra, M. Štěch, D. Homolka (J. Tušinovský), D. Hlavin – D.Chmelík (Jiří Vinter), F. Švehla

Trenér: Jaroslav Hozman

Rozhodčí: Václav Lojík

Diváků: 70

Během utkání jsme také popřáli ke kulatým 80. narozeninám našemu věrnému fanouškovi panu Jaroslavu Pelechovi - viz. FOTO