Budětice 2012 - FK Svéradice B 3:2 (2:1)

13. 8. 2017

Kdo se nebyl podívat na první zápas Budětic v nové sezóně, udělal sakra velkou chybu. Alespoň co se týče první půlky, tady se diváci fakt nenudili. Již ve 4. minutě se po kolmici J. Sekyry objevil sám před brankářem R. Melka, situaci ovšem nevyřešil nejlépe, trefil pouze střed brány. V 15. minutě se na druhé straně v ještě lepší pozici ocitl hostující útočník, z malého vápna však přihrávku z voleje trefil dva metry od tyče odkryté brány. V 11. minutě hosté kopali volný přímý kop a to byla první velká chvíle domácího brankáře J. Vintera. Střelu přesně do levého rohu branky vykryl a po dopadu si kupodivu ani nic neudělal J V 16. minutě se domácí poprvé prosadili. Po šanci ve vápně se k odraženému míči dostal Z. Frančík a tečovanou střelou uklidil míč do branky Svéradic. 1:0. V 21. minutě domácí kopali přímý kop. Útočník V. Korda mířil mezi tyče, nicméně K. Soukup byl opět na svém místě. Minutu na to byl V. Korda přesnější, po centru Z. Frančíka se prosadil hlavou. 2:0. V 30. minutě mohli domácí navyšovat. Křižným centrem poslal pobídku z pravé strany obránce L. Fiala, jenže R. Melka ani tentokrát nemířil přesně. V 31. minutě byli ve velké šanci i hosté, gólman domácích J. Vinter změnu skóre nepřipustil. Ovšem v 44. minutě už připustit musel, V. Brůha se po přihrávce A. Vachušky (nejnebezpečnějšího hráče hostů) trefil přesně k tyči. 2:1.

Druhý poločas byl o poznání méně zajímavý. Tempem i šancemi. Gól na 3:1 padl brzy a ovlivnil další vývoj utkání. V 48. minutě se střelou k tyči trefil domácí D. Homolka, po přihrávce J. Sekyry. Od té chvíle jakoby hosté rezignovali na vývoj zápasu a pokud se k nějakému protiútoku dostali, byl na místě všudypřítomný stoper Budětic V. Hozman. V 71. minutě mohly Budětice ještě skóre navýšit, svéradický K. Soukup ale své mužstvo znovu podržel. Na obou stranách se ještě kopali dva přímé kopy. V. 71. minutě A. Vachušku vychytal domácí gólman. Na druhé straně 10 minut před koncem L. Fiala mířil těsně vedle. V 90. minutě dokázali hosté zápas ještě zdramatizovat A. Vachuškou. 3:2. Vyrovnat již nedokázali, přesto jim popřejme v dalších zápasech hodně štěstí. Tohle utkání se, podle mého názoru, odvíjelo v naprosto korektní rovině. Děkujeme za podporu fanouškům a za týden se pojedeme porvat o body do Strážova. Na zápas jede autobus v neděli 20.8. v 14.00 z Rabí a v 14.15 z Budětic.

Tenhle zápas nebyl jen o výsledku, ale i o uctění památky zesnulého kamaráda J. Růžičky. Na jeho památku jsme uspořádali sbírku, na kterou přispěli i hráči hostů a také pomezní i hlavní rozhodčí. Sbírka je „putovní“ a bude pokračovat i při dalších utkáních, na hřištích týmů, kde Pepa rovněž působil. V Sušici 20.8 (domácí hrají od 17.00 proti Rapidu Plzeň) a 26. 8. na hřišti v Žichovicích (domácí hrají od 15.00 proti S. Černice). Pokud můžete, prosím přispějte. Výtěžek bude celý věnován rodině pozůstalých. Děkujeme!