Hartmanice - Budětice 2012 3:1 (1:1)

18. 9. 2016

Začátek zápasu patřil hostům. Již ve 3. minutě se dokázal prosadit J. Sekyra 0:1. O několik minut později to mohlo být 0:2, jenže budětický M. Novotný sám před prázdnou bránou trefil jen tyč. Po patnácti minutách se do hry dostali i domácí, kteří své šance rovněž neproměňovali. K vyrovnání došlo minutu před koncem poločasu. Špatně načasovaný výběh budětického brankáře J. Vintera využil domácí střelec J. Šimek – 1:1.

Na začátku druhého poločasu byli znovu o něco lepší hosté. Jenže jen na začátku, po většinu druhého poločasu byli domácí lepším týmem. V 62. minutě budětický obránce L. Fiala na polovině hřiště „promáchl“, po následné křižné přihrávce domácí J. Šimek poměrně snadno utekl obránci Budětic J. Josefíkovi a s přehledem i skóroval – 2:1. V 85. minutě budětický obránce tentokrát útok domácích zastavil, jenže nedovoleně a v blízkosti svého PÚ a toho hosté po trestném kopu využili – 3:1. Ve druhém poločase nastřelil břevno budětický M. Štěch a po rohu tentýž hráč nedokázal ve 100% šanci hlavou trefit odkrytou branku. Zápas tak skončil šťastněji pro domácí.

Nacházíme se v poměrně nekomfortní situaci. Přesto ani sobotní zápas nepovažuji z našeho pohledu jako nějaký propadák. Pokud ale chceme bodovat, jako že by to už bylo dobré, tak nestačí hrát průměrně, dokonce ani lehce nadprůměrně. Je evidentní, že většina týmů v OP bude mít vyšší kvalitu než my, to je prostě holý fakt. To znamená, že my musíme brát body především za bojovnost. Tady ale nestačí jen přepnout na o něco vyšší rychlostní stupeň. Tady je potřeba, aby hráči zapínali pomyslné turbo. Jak ale mohou, bez tréninku. Za týden nás čekají Nezamyslice, které tuto sobotu vysoko porazily Dešenice. I tak budeme mít v tomto utkání šance bodovat.