Dešenice - Budětice 2012 2:1 (0:1)

2. 10. 2016

V prvních minutách byli lepší hosté. Ze série nevydařených rohů nedokázali dlouho nic vytěžit. V 20. minutě se ale po jednom z nich dostal do obrovské šance M. Štěch, hlavou se však před odkrytou brankou trefil špatně. V 29. minutě v dobré pozici ve vápně domácích trefil budětický M. Novotný jen brankáře. Vyraženou střelu ale dokázal dorazit P. Janečka a dostal Budětice do vedení – 0:1. Od tohoto momentu Budětice opět polevily, stejně jako v podobné situaci v předchozích zápasech a do slibných šancí se začali dostávat i domácí. Jednu ze šancí Dešenic pohotově pokryl brankář Budětic P. Toucha a ve druhém případě hosté situaci přežili jen se štěstím. Těsně před koncem poločasu utekl po lajně budětický P. Janečka, který byl u vápna domácích zastaven nedovoleně. Domácí P. Prechtl za to uviděl ŽK, a protože již byla druhá, šli domácí do oslabení. Z následného přímém kopu se k odraženému míči dostal znovu P. Janečka, jehož střelu tentokrát zastavilo břevno.

I ve druhém poločase hosté pokračovali v pasivitě a domácí i v deseti měli více ze hry. K ohrožení branky se však dostali jen dvakrát, za to se 100% úspěšností. V 60. minutě budětický brankář neudržel střelu ze střední vzdálenosti a k odraženému míči se dostal domácí R. Šteiner a srovnal skóre. V 72. minutě fauloval před svým PÚ budětický L. Fiala a to domácí znovu trestali.Z přímého kopu propadla střela J .Poupy do sítě budětického brankáře poněkud smolně a domácí vedli – 2:1. Tohle probudilo i laxně hrající hosty. Budětice dokonce vyrovnaly, gól pro údajný ofsajd ale uznán nebyl. Po druhé v zápase nastřelili břevno a v samotném závěru domácí odkopávali míč až na brankové čáře. Dešenice tak se štěstím své vítězství uhájili. Ovšem nejen se štěstím, ale  především díky své bojovnosti a větší vůli po vítězství.

Dnes mě ani tolik nemrzí samotná prohra. Dešenice mají dobrý tým a již dokázali potrápit i soupeře z vyšších pater této soutěže. Ale co mi hodně štve je způsob, jakým jsme prohráli! Tady není pro většinu hráčů žádná omluva. Nedokázali jsme využít početní převahu a navíc jsme přišli (snad ne na dlouho) o oporu naší obrany V. Hozmana. Takhle hodně zpackané utkání prostě musíme napravit v dalších kolech.

Náhledy fotografií ze složky Dešenice - Budětice2012 (2:1)