Budětice 2012 - Volyně B 10:0 (7:0)

31. 7. 2016

Prvních deset minut utkání dokázali hosté vzdorovat a nepůsobili jako outsider. Nicméně rychlé góly Budětic přece jen jejich psychiku trochu podlomily. Domácí se v úvodu prosadili, nebývale často, díky standardním situacím. Přímo z rohu se dvakrát trefil L. Fiala. V poslední minutě rovněž z rohu L. Fialy skóroval hlavou F. Švehla. Tomu ještě předcházely další dva pěkné momenty. Tvrdou střelou o břevno mířil R. Melka a přesný v zakončení byl také M. Krippel, po úspěšné rozehrávce přímého kopu V. Kordou a Z. Frančíkem. Ještě po jednom gólu přidali M. Krippel a R. Melka. Konečný účet poločasu tak byl 7:0.

Do toho druhého hosté znovu nevstoupili špatně, naopak domácí trochu polevili a utkání v tu chvíli bylo méně atraktivní. To ale platilo jen do 60. minuty, kdy domácí znovu přidali a přicházely i šance. A že jich nebylo málo. Konkrétně sedm vyložených a zároveň neproměněných. I tak Budětice skóre ještě navyšovaly. V 70. minutě se poprvé, jako střelec v dresu Budětic, prosadil domácí Víťa Dušek. Hráč, který ještě dobře pamatuje období rábského fotbalu a v současné době je (zatím) hráčem Sušice. Těsně na to, v 72. minutě, na 9:0 navyšoval M. Novotný. Konečné skóre na 10:0 uzavíral v 87. minutě znovu V. Dušek, za slušného aplausu domácích fanoušků. Stínem utkání bylo zranění kolene u hráče Volyně, který musel být odnesen na nosítkách. Šlo o vlastní zranění a všichni budeme tomuto hráči držet palce, aby následky byly co nejmenší.

Celkově se nám zápas povedl. Jenže má to své ALE. Jak se říká, hraješ to, co ti soupeř dovolí. Standardní situace nám sice zafungovaly. Po pravdě, soupeř je nebránil příliš dobře a to v přípravě pro nás není ideální. Nebyl jsem spokojen ani s hrou naší obrany. V hlavičkových soubojích byla konečně znát přítomnost F. Švehly. Nicméně na můj vkus až příliš často musel za obránce zaskakovat J. Sekyra (bez pochyb nejlepší hráč na hřišti). To musíme zlepšit, na silnější soupeře by tohle stačit nemohlo. Osobně se mi dnes líbil i výkon M. Krippela, to ovšem musí Michal potvrdit i v dalších zápasech. Každopádně děkujeme za podporu našich fanoušků, o dalším přípravném utkání na příští týden budeme informovat co nejdříve.