Budětice 2012 - Nezamyslice 5:2 (1:1)

25. 9. 2016

Nezamyslice začaly utkání lépe. V 7. minutě se přesnou střelou k levé tyči prosadil F. Ritter. Tentýž hráč byl ústřední postavou i v dalších minutách. Především dlouhé auty do vápna na F. Rittera dělali domácím velké starosti. Podobně to platilo i na druhé straně. Šance domácích, po rohových kopech Z. Frančíka a autech R. Melky, hosté několikrát odvraceli jen se štěstím. Vyrovnání přišlo v 40. minutě. Po důrazu domácího útočníka M. Novotného se sám před prázdnou brankou prosadil M. Štěch - 1:1.

Druhý poločas začali lépe domácí, konkrétně v 56. minutě, kdy po dobře zahraném signálu navyšoval znovu probuzený R. Melka - 2:1. Od této minuty domácí přepustili hru hostům a vyrovnání zřejmě přijít muselo. V 58. minutě byli dvakrát po sobě nedůrazní obránci Budětic a F. Ritter měl v prostoru PK snadnou pozici ke skórování. 2:2. V této fázi zápasu měli blíže k dalšímu gólu hosté. Domácí však v těchto krizových momentech podržel brankář J. Vinter. Doslova zlomovým momentem utkání byl příchod budětického F. Švehly, který na sebe okamžitě strhnul pozornost hned několika obránců Nezamyslic a vytvořil tak v útoku prostor pro další hráče. V 78. minutě zahrál pěkně standardku L. Fiala a tu výstavní střelou zužitkoval P. Janečka – 3:2. O dvě minuty se podobná situace opakovala. Tentokrát hlavou a znovu přesně navyšoval P. Janečka na 4:2. Nabuzený útočník Budětic si pak o další tři minuty později doslova „vychutnal“ brankáře Nezamyslic, sice v o poznání jednodušší pozici, ale opět přesně k tyči - 5:2. Tenhle moment zvedl ze židlí všechny fanoušky Budětic, kteří emotivně slavili první větší úspěch domácích v OP. Ani tohle však nebyl konec zápasu. Až do poslední minuty se hrál pěkný fotbal, který musel diváky bavit.

Dnes jsme nebyli výrazně lepším týmem, jak by skóre asi mohlo napovídat, ale spíše šťastnějším týmem. Kdyby Nezamyslice proměnili jednu ze svých dvou velkých šancí na 2:3, všechno mohlo být možná jinak. Jenže na kdyby se fotbal nehraje. Pomohlo nám střídání F. Švehly, dobrý výkon obou pod hrotových útočníků a super den P. Janečky. I tak pro mě hráčem zápasu byl stoper Budětic V. Hozman, který se sice neobjevuje na střeleckých listinách, ale znovu ukázal, jak je jeho práce pro tým Budětic důležitá. Děkujeme za podporu našim fanouškům, kteří nás neopustili ani po bodových nezdarech z předchozích zápasů. Návštěva 170 diváků, to je prostě neuvěřitelné! Teď jsme sice získali důležité body, ale to neznamená, že jsme v nějaké komfortní situaci. Naopak, musíme hrát dále s pokorou a maximálním nasazením. Máme před sebou relativně snazší soupeře (snad kromě zápasu 15.10. s dosud neporaženým lídrem tabulky z Vrhavče). Ale jen relativně, na to velký pozor! V OP těžko hledat slabší soupeře.

Sestava Budětic:

Jiří Vinter – Josefík (Homolka), Hozman, Sekyra, Fiala – Korda (K), Štěch (Jindřích Vinter) – Janečka (Adamec), Frančík (Tušinovský), Melka – Novotný (Švehla)

Branky: 40. Štěch Martin, 56. Melka Roman, 78. Janečka Petr, 79. Janečka Petr, 82. Janečka Petr - 7. Ritter František, 58. Ritter František

Rozhodčí: Javorský Josef - Petrželková Kateřina, Jakš Jan, 170 diváků, ŽK 2:3.

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Nezamyslice (5:2)