Budětice 2012 - Měcholupy 0:1 (0:0)

14. 8. 2016

Na budětickou premiéru v OP přišla slušná divácká návštěva. Již v první minutě rozhodčí udělil domácímu F. Švehlovi poměrně přísnou ŽK, což byla pro defenzivního hráče nepříjemná předzvěst. Celý poločas se jinak hrál vyrovnaný fotbal, bez větších šancí na obou stranách.

Do druhé půle nastoupili lépe hosté, vytvořili si mírnou převahu, ale znovu bez gólových příležitostí. Jeden z klíčových momentů přišel v 60. minutě, kdy domácí F. Švehla viděl druhou žlutou, a domácí šli do deseti. Od tohoto momentu hosté ještě přidali a najednou jich bylo plné hřiště. V 68. minutě se sám před brankářem J. Vinterem objevil měcholupský J. Rašek a nemýlil se. 0:1. Od 80. minuty Budětice zcela otevřely hru a byly v tu chvíli, ač o deseti, lepším týmem. Na druhé straně hosté chodili do brejků a měli několikrát blízko ke vstřelení druhé branky. I domácí nebyli daleko od vyrovnání. Sám na brankáře mířil po levé straně R. Melka, svoji šanci však nevyužil nejlépe. V 85. minutě trefil břevno z přímého kopu budětický L. Fiala. V poslední vteřině zápasu se efektně nůžkami prosadil ve vápně hostů domácí stoper V. Hozman, jenže trefil jen prostředek branky, kde byl připravený měcholupský gólman S. Kubík. Budětice tak zůstaly bez bodu. Nepříjemným momentem zápasu bylo zranění měcholupského M. Kudjáka (bez cizího zavinění), který musel být odnesen na nosítkách. Tomuto hráči přejeme brzké zotavení.

Další těžké zápasy nás čekají hned v dalších týdnech. Příští sobotu hrajeme na hřišti Hradešic, jednoho z favoritů této soutěže a následně hostíme Bolešiny, loni třetí tým v tabulce OP. Pokusíme se udělat všechno pro to, abychom z těchto těžkých utkání nějaké body získali!