Budětice 2012 - Chudenice 3:1 (0:0)

27. 9. 2015

Ve všech předchozích sedmi kolech domácí Budětice dominovaly v začátcích utkání a několikrát tím i mohly zápas rozhodnout již v samém úvodu. Tentokrát tomu bylo přesně naopak. Od prvních minut byli aktivnější hosté z Chudenic. Do větších gólových šancí se však nedostávali. Ta největší přišla až na samém konci prvního poločasu a na druhé straně. L. Fiala poslal svůj pověstný křižný centr na Z. Chmelíka, který se z hranice PÚ trefil relativně pěkně (v 44. minutě), jenže jen do tyče. A jak hovoří fotbalová hantýrka „to je jako do ho..n“.

Druhý poločas začali domácí o poznání lépe a fotbal diváky bavil. Pokud byl rohový kop pro Budětice vždy jen přebytečnou záležitostí, tak tohle všechno je už minulostí. Budětice svoje rohové kopy evidentně dost zlepšily a tak tomu bylo i v 50. minutě tohoto utkání, kdy se prosadil J. Josefík. 1:0. Ovšem reakce hostů byla hodně rychlá. Po centru ze strany si neporozuměla obrana domácích. Konkrétně brankář P. Toucha a stoper J. Josefík. Tuhle prapodivnou situaci využil povedeným lobem chudenický útočník  J. Soupír, nejnebezpečnější hráč na straně hostů. 1:1. Tři minuty plné zvratů přinesly další změnu skóre. Domácí rozehráli a v prostředku pole byli zastaveni nedovoleně a zajistili si tím další šanci z trestného kopu, který dobře rozehrál L. Fiala. Toho využil M. Štěch, hlavou míč tečoval do brány a poslal domácí znovu do vedení. 2:1. Následujících deset minut patřilo hostům. Největší rozruch způsobila 60. minuta, kdy domácí brankář neudržel střelu z vápna a Budětice si se štěstím udržely svoje vedení. Po pravdě řečeno, tohle byla vlastně jediná gólová šance hostů. Od 70 minuty došlo k velkému obratu. Hostům evidentně došly síly a valil se na ně jeden útok za druhým. V šancích se tak objevili domácí V. Hozman, P,. Janečka, J. Tušinovský, R. Melka a několikrát i M. Novotný. Pojistku zařídil pro Budětice až v 81. minutě přesnou střelou k tyči R. Melka.

Do zápasu jsme vstupovali trochu s obavami. Chybělo nám najednou šest hráčů a ten sedmý se stačil zranit již v 5. minutě. Musela tak vypomoci lavička „důchodců“ (doufám, že tím nikoho neurazím), kterým bylo dohromady 120 let (plus jeden začínající hráč). A právě proto je potřeba si uvědomit, jak silná je v tuto chvíli fotbalová parta Budětic. Po letním příchodu V. Hozmana se v naší ofenzivě mnohé pozitivně změnilo. Ale to rozhodně není jediný důvod naplnění „budětického snu“ vést po osmi kolech tabulku III. třídy. No a právě proto nás ten fotbal baví. Nebo ne???