Železná Ruda - Budětice 2012 2:1 (1:1)

24. 8. 2014

Budětice přijely na hřiště do Ž. Rudy s respektem k favorizovanému soupeři, ale zároveň s velkým odhodláním nějaký bod získat. První poločas patřil hostům. Domácí obrana působila nejistě a několika chybami pustila Budětice do šancí. Již v 5. minutě vytvořily Budětice tlak ve vápně hostů, při kterém domácí obránce zahrál evidentně rukou. Rozhodčí Stach stál tři metry od zákroku, přesto jasnou penaltu neodpískal. Jako první ohrozil branku domácích budětický středopolař L. Fiala. Jeho dalekonosná střela změnila svůj směr těsně před brankářem a ten ji jen s námahou vytěsnil na roh. V 100% šanci se záhy ocitli budětičtí D. Chmelík a J. Tušinovský, kteří šli ve dvou sami na brankáře. Se svou šancí však naložili trestuhodně. V 21. minutě odpískal rozhodčí velmi přísnou a diskutabilní penaltu. Tu s přehledem proměnil zkušený V. Hájek. V dalších minutách podnikali hosté nebezpečné výpady, které zastavoval neomalený pomezní domácích. Nezkušený rozhodčí Stach bohužel tento neférový způsob ovlivňování utkání toleroval až do konce zápasu. V 30. minutě šel sám na brankáře J. Sekyra a svoji šanci proměnil. 1:1. Před koncem poločasu se ještě ve slibných šancích objevila obě mužstva, do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas byl více o bojovnosti. Hráči obou týmů se snažili často až za hranicemi svých možností. Výsledkem byly křeče u jednotlivců obou mužstev.

Na začátku druhého poločasu dostal v prostředku hřiště až příliš prostoru D. Greiner. Daleko před vápnem napřáhl a jeho střela k překvapení všech skončila v síti. 2:1. V následujících minutách měli více gólových příležitostí hosté. Tradiční střelec Budětic R. Melka se dostal do tří vyložených šancí, v zakončení byl tentokrát nepřesný. Ve druhé části poločasu hosté hru otevřeli a domácí se tak dostávali častěji k zakončení. Závěrečný tlak domácí již nepřipustili, v 84. minutě se hosté dostali do oslabení, po ČK M. Novotného. Šťastnějším, ne však lepším, týmem tak v sobotu byli hráči Ž. Rudy.

Obě mužstva zaslouží pochvalu za bojovnost a oboustranně pohledný fotbal. Chválit nemůžeme hlavního rozhodčího, který několika chybnými výroky ovlivnil utkání. Pomezní domácích byl rovněž velkou „kaňkou“ v zápase. Téměř ve všech utkáních, kde nejsou delegování tři rozhodčí, dochází k neobjektivnímu mávání ofsajdů a nepochybně i z naší strany. Zkrátka je to na této úrovni běžné a nikdo se nad tím příliš nepozastavuje. Tentokrát to ale bylo poněkud za hranou. Na to se ale nebudeme vymlouvat, nebyla to hlavní příčina našeho nezdaru, tím bylo opět nepochopitelné neproměňování šancí.  Ztratili jsme tím další body, paradoxně v době, kdy naše hra je na slušné úrovni. Obrana, skvěle dirigovaná F. Švehlou, dnes působila jistě a bez větších chyb. Budeme muset více zapracovat na efektivitě naší ofenzivy. Série těžkých utkání pokračuje i za týden. Na domácím hřišti přivítáme V. Hydčice. Tým, který pravidelně okupuje přední příčky této soutěže. Bohužel již dopředu víme, že se budeme muset obejít bez několika tradičních opor. My ale věříme, že se nám je podaří nahradit a body doma získáme.