Velhartice - Budětice 0:5 (0:2)

4. 10. 2014

Hosté již od prvních minut naznačili, že chtějí důrazně odčinit předchozí neúspěšné zápasy a pustili se do domácích s velkým nasazením. Přesné kombinace hostů domácí zaskočily a Budětice se tím začaly dostávat i do šancí. Již v 5. minutě postupoval sám na brankáře domácích zkušený P. Janečka. Svoji šanci však nepřesnou střelou zahodil.

V 12. minutě budětický L. Fiala efektivně přenesl hru na Z. Frančíka, který přesným pasem posadil míč na hlavu nepokrytého R. Melky a ten se nemýlil. 0:1.

V dalších minutách se znovu do 100% šance dostal P. Janečka a opět s ní naložil špatně. Zajímavým momentem byl trestný kop Z. Frančíka, který umístěnou střelou trefil tyč domácí svatyně. Další šanci již Budětice proměnily. P. Janečka tentokrát otestoval svoji slabší, levou nohu a otestoval ji úspěšně. 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří přitlačili na budětické. Po pěti minutách se hra vyrovnala a znovu byli nebezpečnější hosté. P. Janečka podruhé v zápase mířil přesně a poslal hosty do tříbrankového vedení. V následujících minutách domácí přidali a dostali se k několika zakončením. Všechna však byla nepřesná nebo je dokázal pokrýt brankář Budětic J. Vinter. V 63. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti budětický L. Fiala a trefil se přesně k tyči. 0:4. V dalších minutách domácí otevřeli hru, dostávali se do nebezpečných pozic k zakončení, ale zároveň umožnili hostům chodit do rychlých brejků. P. Janečka ve svém třetím úniku netrefil bránu, J. Tušinovský byl v zakončení nedůrazný a střelu D. Chmelíka vyrazil domácí brankář. Jednu z mnoha šancí ale hosté přece jen využili. Důrazný M. Paroubek prostřelil domácího gólmana a stanovil konečný a překvapivý výsledek na 0:5.

Dnešní zápas ničím nepřipomínal nevýrazné výkony z předchozích utkání. Mam radost z pěti branek, mam radost z předvedené hry, co mě ale těší nejvíce je způsob, jakým jsme soupeře porazili.  Hráči bojovali jeden za druhého, doplňovali se, nic nevypustili a všem nám tak udělali velkou radost. K tomu, abychom potvrdili možný vzestup formy, tohle vítězství nemůže stačit. Musíme v následujících zápasech potvrdit, že nešlo jen o náhodu. Pokud je úspěšně zvládneme, tak teprve potom můžeme něco slavit. Nyní je na to příliš brzy. Přesto musím poděkovat hráčům za skvělý výkon! V tomto zápase se dobře uvedl nový hráč Budětic David Šuba, který přišel na hostování ze Žichovic. Hráč, který nehrál fotbal pět let, předvedl, jak se dá úspěšně restartovat fotbalová kariéra a skvěle tak zapadl do našeho kolektivu. Dnes nebudu hodntit naše hráče jednotlivě, přesto si dovoluji vyzdvihnout výkon naší mladé, stoperské dvojice Sekryra - Štěch a také obětavost V. Kordy, který nastoupil do zápasu i přes značnou, zdravotní indispozici.

Sestava Budětic: Vinter – Šuba (Novotný) Sekyra (C) Štěch Josefík – Melka Fiala Pařízek (Paroubek) Korda (Krippel)) Frančík (Tušinovský) – Janečka (D. Chmelík)

VELHARTICE - BUDĚTICE  0:5 (0:2)

Branky: 12' Melka Roman, 43',53' Janečka Petr, 63' Fiala Luboš, 77' Paroubek Marek

Rozhodčí  Hessová Tereza ,  ŽK 3:3 ,  diváků 60 .