Milčice - Budětice 2012 5:3 (2:0)

20. 10. 2014

Silně podmáčený terén milčického hřiště byl náznakem toho, že žádný kombinační fotbal dnes diváci neuvidí. Do první šance se dostali domácí, při rozehrávání přímého kopu a svoji šanci využili. V. 9. minutě prostřelili špatně postavenou zeď hostů a lacino překonali brankáře Budětic. V další části byli hra nepřesná s více příležitostmi na straně hostů. Domácí měli šance dvě a ty dokonale proměnili. J. Kubáň z ostrého úhlu zaskočil brankáře P. Touchu a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

V druhém poločase chtěli hosté skóre otočit. Krátce po pauze ale dostali třetí a velmi krutý direkt. Brankář Budětic poněkud zaspal se svým výběhem, vzápětí sice pokryl střelu milčického útočníka, ale na následnou dorážku J. Kubáně již nedosáhl. V dalších minutách došlo k několika klíčovým momentů. V 61. minutě, po střele P. Janečky, zblízka dorážel J. Sekyra. Dvě minuty na to se trefil i P. Janečka a vše nasvědčovalo tomu, že hosté zápas zdramatizují a možná i otočí. 3:2. Domácí se ale dostali k ojedinělé příležitosti. Zahrávali svůj druhý přímý kop a věděli, že dnes stačí trefit bránu. 4:2.

Ani v této chvíli hosté zápas nevzdali. V 70. minutě byl ve vápně hostů faulován J. Sekyra. Rozhodčí M. Šmrha zákrok přehlédl. Na to (s největší pravděpodobností) bohužel zareagoval budětický D. Homolka. Podrazil unikajícího milčického záložníka a spolu s vulgárním proslovem byl poslán do sprch. V 74. minutě došlo k dalšímu „kolapsu“ budětických hráčů. Nová posila D. Šuba nesmyslně a trestuhodně oplácel po odpískání a byl rovněž vyloučen. V tu chvíli již domácím docházeli síly a hosté i v devíti dokázali milčické přitlačit na jejich polovině. V 79. minutě M. Krippel snížil na 4:3 a následně hosté i nastřelili břevno. Zároveň domácí dostali prostor chodit do otevřené obrany a jednoho brejku využili. J. Sekyra „zatáhl za záchrannou brzdu“ v PÚ a kopala se penalta. Tu J. Kubáň proměnil, završil svůj hattrick a definitivně pohřbil snahu Budětic.

Příčin dnešního nezdaru bylo několik:

1. V prvním poločase jsme nenavázali na kvalitní a bojovný výkon z předchozích dvou utkání. Podmáčený terén nám evidentně nesvědčil, ale nebyl hlavním důvodem špatného výkonu v prvních 45 minutách, tím bylo nasazení

2. Brankář Budětic nás bohužel nepodržel, spíše naopak. Asistoval u čtyřech branek. Bohužel. Mrzí mě, že to musím napsat takhle naplno, ale je to krutý fakt.

3. Disciplinovanost některých hráčů je na bodě 0. Je to ostudné a k vzteku. V tomto ročníku jsme dostali již pět ČK a to není normální. Obzvláště pitomé je nechat se vyloučit v době, kdy se zbytek týmu snaží o vyrovnání. A jsem přesvědčen, že v 11 hráčích bychom zápas v Milčicích dokázali dostat minimálně do remízového stavu.

Těch „blbých“ chyb začíná být v tomto ročníku až příliš. Spíše hledáme výmluvy. Obracíme se k rozhodčímu, jak ten že nás poškodil. To je ale nesmysl a velká hloupost. My se porážíme sami, svými chybami a přístupem k zápasu.

MILČICE - BUDĚTICE   5:3(2:0)

Branky: 9., 66.  Bláha  Vladislav , 41.,46. a 85. (PK)  Kubaň Jaroslav - 61.  Sekyra Jan, 63. Janečka Petr, 79.  Kripel Michal

Rozhodčí Šmrha Miroslav, ŽK 2:2,ČK 0:2 (70. Homolka David, 74.  Šuba David ) diváků110.