Kašperské Hory - Budětice 2012 3:1 (2:0)

7. 9. 2014

Domácí od prvních minut začali lépe. Přehrávali Budětice téměř ve všech směrech a dostávali se i do šancí. V 25. minutě dostal hodně prostoru na velkém vápně P. Tomek, který zamířil přesně k tyči. 1:0. Budětice také měly šanci ke skórování. M. Paroubek se ocitl sám před brankářem domácích, ale svoji šanci nevyužil. V 35´minutě domácí stříleli či odkopávali z půlící čáry, budětický brankář J. Vinter trestuhodně podběhl míč, který tak skončil v síti. Od té chvíle Budětice konečně přidaly. Výsledkem byl nadějný, trestný kop P. Pařízka, který domácí brankář s námahou vytěsnil – viz. video.

V poslední minutě prvního poločasu pronikl do vápna hostů budětický P. Janečka, dostal by se tak k samostatnému zakončení, ale byl sražen stoperem domácích. K údivu všech ( i domácích) se faul nepískal. Mladý rozhodčí Jakš si byl vědom, že pokud by zákrok vyhodnotil jako nedovolený, musel by domácího hráče vyloučit a to si netroufl.

Do druhého poločasu znovu vstoupili lépe domácí a vytvořili si územní převahu. Od 10. minuty se „probudili“ i hosté, ve snaze zápas alespoň vyrovnat. V 77. minutě byl v PÚ sražen J. Tušinovský. Popravdě řečeno penalta to zřejmě nebyla a jednalo se spíše o kompenzaci neodpískaného zákroku z 45. minuty. Každopádně L. Fiala PK proměnil - video 2 a Budětice si připravily prostor, aby zápas ještě důstojně zvládly. V minutě následující však došlo k dalšímu a definitivnímu direktu domácích. V. Šuba znovu dostal před PÚ až příliš prostoru k zakončení a poradil si velmi dobře. 3:1. Ve zbytku utkání již Budětice zahrozily jen několika náznaky. Všechny body tak zcela zaslouženě zůstaly v Kašperských Horách.

Pokud jsme si mysleli (a opravdu mysleli), že např. Ž. Ruda je nejsilnějším soupeřem skupiny, tak jsme se mýlili. K. Hory byly o úroveň výše a bohužel nad naše síly. Nejen soupeř byl ale v sobotu naším problémem. Bojovnost v prvním poločase byla téměř na bodu 0!!! Hráči v zadních řadách se nepochopitelně báli přebírat zodpovědnost a všechny situace řešili alibisticky - dlouhými nákopy. A dokonce ani ne za obranu domácích, ale přímo do prostoru, který zdatně kašperskohorští vykrývali. Hodně jsme v sobotu spoléhali na naše tři rychlé, ofenzivní hráče. Bohužel ani J. Sekyra ani R. Melka nenaplnili očekávání, P. Janečka byl snad jediným nebezpečím pro hosty, ani ten se však gólově neprosadil. V obrané řadě Budětic dominoval F. Švehla, ostatní hráči působili od začátku až příliš ustrašeně a rozehrávka ze zadních řad jako by neexistovala. V prostředku zálohy máme každý zápas problém s vykrýváním prostoru. Již počtvrté za sebou jsme dostali branku ze střední vzdálenosti a to tak, že střílející hráč vždy dostal až příliš prostoru ke střelbě.

Letos sice nehrajeme o nějaké umístění na čele, nejsme tedy psychicky limitováni, nicméně nějaké body z venku získávat musíme. Přes tento nezdar nesmíme klopit hlavy. Naší povinností je příští týden, na domácím hřišti, bodovat.

K.  HORY - BUDĚTICE  3:1 (2:0)

Branky: 25' TomekPetr, 35. Schmid Michal, 77. Šuba Vácval – 77. Fiala Luboš.

Rozhodčí Jan Jakš, ŽK 3:4, diváků 100.

Náhledy fotografií ze složky Kašperské Hory - Budětice (3:1)