Dešenice - Budětice 2012 5:1 (2:1)

17. 8. 2014

Od začátku utkání bylo jasné, že se bude hrát ve svižném tempu. To na začátku udávaly především Budětice a také se dostávaly do slibných šancí. V 7. minutě otevřel skóre utkání R. Melka, který má v této sezóně neuvěřitelnou formu.

Chvíli na to bylo skóre vyrovnané. L. Fiala podběhl nákop domácích, J. Poupa dokázal obejít i budětického stopera V. Kordu a naprosto přesně umístit míč do brány. 1:1. Do 30. minuty Budětice ovládaly hřiště a nic nenasvědčovalo tomu, že by v Dešenicích měly prohrát a už vůbec ne vysokým rozdílem. Jenže….. V 32. minutě byli hosté znovu nedůrazní. D. Chmelík nepokryl J. Poupu a ten byl opět přesný. 2:1

Těsně před koncem poločasu nesmyslně oplácel, po faulu hostujícího D. Homolky, domácí P. Kubalík a byl vyloučen. V tu chvíli to byla velká výzva pro Budětice.

Druhý poločas začaly Budětice lépe. V době, kdy se hosté snažili vyrovnání, přišel krutý direkt. Dešenický J. Poupa byl dnes k neudržení a celkem snadno si ve vápně poradil se zkušeným obráncem Budětic F. Švehlou a znovu přesně zamířil k tyči. 3:1. To byl pro Budětice nepříjemný moment. Z těch nepříjemných ale nikoli ne poslední.

Budětice tlačily na soupeře, ve snaze o vyrovnání. Výsledkem bylo několik šancí a následně i pokutový kop. K němu se postavil, jindy takřka neomylný, P. Pařízek. Skvělý gólman Dešenic však jeho střelu k tyči vystihl. Krátce na to došlo k dalšímu klíčovému momentu. Budětický V. Korda, do té doby jeden z nejlepších hráčů utkání, trestuhodně napodobil domácího Kubalíka a byl rovněž vyloučen.

V závěrečné části utkání musely hrát Budětice na riziko. Do šancí se znovu dostávaly, ale branky již stříleli pouze dešeničtí. V 78. minutě byl u postranní čáry nedůrazný M. Krippel a dešenický záložník vyslal do šance J. Poupu a ten definitivně pohřbil snahu hostů. 4:1

Deset minut před koncem Budětice (po páté podobným způsobem) byly nedůrazní ve vápně. Tentokrát D. Homolka nepokryl R. Tomka, který osamocen snadno skóroval. Ani tento gól nebyl pro některé hráče hostů koncem zápasu. R. Melka a P. Janečka se „rvali“ do poslední minuty ve snaze skóre alespoň korigovat. Sami však domácí porazit nemohli. Dešenice dnes předvedly, jak důrazně se má hrát v pokutovém území a jak jednoduše se dají proměňovat šance. Výsledek 5:1 je pro Budětice až příliš krutý! Tomu průběh utkání rozhodně neodpovídal.

Zápas tak trochu připomínal historiky druhé, mistrovské utkání Budětic. V Zavlekově byly tenkrát Budětice také fotbalovější, vytvářily si šance, vedly gólem R. Melky, ale rovněž si odvezly nepopulárního bůra. Před dvěma lety jsme se z hloupých chyb poučili. Pro to, aby se nyní stejný scénář naplnil, musíme hodně věcí změnit a podobné chyby eliminovat. V prvním poločase jsme dnes hráli velmi dobře. Dešeničtí v útoku disponují velkým potenciálem, to ale nemůže být omluvou za naše chyby, velice slabý důraz ve vápně a neproměňování 100% šancí. Ve druhém poločase se naše mužstvo rozdělilo na dvě poloviny. Ta jedna část by pro vítězství udělala cokoli, ta druhá však byla opakem. Pokud tohle odstraníme a budou všichni budětičtí bojovat jako např. P. Janečka a R. Melka, nebudeme v této soutěži prohrávat. Za týden nás čeká další, velmi těžký soupeř – Ž. Ruda. Budeme mít jedinečnou šanci ukázat, že se s Buděticemi v této soutěži musí počítat!!! Fanoušci Budětic byli znovu naprosto skvělí, děkujeme za podporu, hodně si toho vážíme.

Hodnocení:

Vinter-3, Fiala-3 (Josefík-3), Švehla-2, Korda-3!, Frančík-2, Chmelík D.-3 (Homolka-3), Pařízek-3 (Sekyra-1), Tušinovský-3( Krippel-3), Štěch-2(Paroubek-2), Melka-1N, Janečka-2

Branky:  14., 32., 51., 78. Poupa Jiří, 80. Toman Radek - 7. Melka Roman

Rozhodčí Habada Vladislav, ŽK 2:3, ČK 1:1 (44. Kubalík Petr  - 65. Korda Václav , diváků 90.