Budětice 2012 - Zavlekov 2:1 (1:0)

14. 9. 2014

Domácí v utkání se Zavlekovem začali dobře. Návrat Z. Frančíka do středu zálohy evidentně zafungoval. Kombinační hrou Budětice přehrávaly hosty, kteří se rozhodli pro hru dlouhých, nakopávaných odkopů. Tomu se bohužel příliš brzy přizpůsobili i domácí a hra tak ztratila na kvalitě. V 14. minutě dobře rozehrál, již jmenovaný Z. Frančík přímý kop, který ve skrumáži v malém vápně srazil do vlastní brány O. Soumar. 1:0

Domácí měli v prvním poločase převahu, ale i hosté mohli skórovat, když v 20. minutě nastřelili tyč. Klíčovým momentem se stalo vyloučení ze 43. minuty, kdy domácí kapitán F. Švehla (do té doby nejlepší hráč Budětic) zastavoval hostujícího útočníka. Ten by v tu chvíli šel zřejmě sám na brankáře domácích a ČK tím pádem byla na místě.

Do druhého poločasu, ač o deseti, vstoupili znovu lépe domácí. Postupně se však hra vyrovnala a cca od 10. minuty začali být lepší hosté. V 63. minutě však, po odpískání, nesmyslně zakopl míč hostující J. Turek a byl rovněž po zásluze vyloučen (druhá ŽK). Hra se v tu chvíli měla změnit ve prospěch domácích. To se ale nestalo, hosté byli i dále nebezpečnější a v 65. minutě srovnali skóre. 1:1. V dalších minutách obě mužstva hrála spíše na remízu. V 80. minutě skvěle rozehrál přímý kop domácích J. Tušinovský a střídajícímu Z. Chmelíkovi se podařilo (souhrou náhod ) hlavou umístit míč přesně k tyči. 2:1. Zbytek zápasu si již domácí pohlídali a doslova tak vybojovali důležité tři body. Závěrečné oslavy tak patřily spíše divákům a hlavně narozeninovému blahopřání našemu vedoucímu mužstva Zdeňkovi Janečkovi, který i v 60. letech má s námi trpělivost

V posledních třech zápasech nehrajeme dobře. Možná to zazní jako výmluva, ale až tak časté změny v sestavě, jaké máme v poslední době, se na naší hře zkrátka projevit musely. Ať jde o dovolené nebo o nezvyklý počet distancovaných hráčů (tři v šesti zápasech), tohle nám prostě neprospívá. Osobně věřím, že v momentě, kdy se naše sestava stabilizuje, dokážeme znovu předvádět pohlednější fotbal. Zápas se Zavlekovem byl sice svou napínavou koncovkou zajímavý. Ale řekněme si to upřímně, diváky jsme celých devadesát minut moc nebavili. Důležité jsou body doma, to se nám zatím daří, ale konečně by to chtělo získat i nějaké z utkání na hřištích soupeřů. A to by mohlo být hned příští týden v Hartmanicích. Pojeďte náš podpořit!!!

Hodnocení:

Jiří Vinter-2, Štěch-2, Sekyra-2, Švehla-2, Sehoř-2 (Paroubek-2), Krippel-2 (D.Chmelík-2), Pařízek-( Z.Chmelík), Frančík-1N, Tušinovský-2 (Jindřich Vinter), Melka-2, Janečka-2 (Novák)

Zvolte našeho nejlepšího hráče

BUDĚTICE – ZAVLEKOV  2:1 (1:0)

Branky: 14. Soumar Ota(vlastní), 80. Zbyněk Chmelík - 65. Hlavín David.

Rozhodčí Javorský Josef. ŽK 2:4, ČK 1:1 (43. František Švehla - 63. Turek Jiří), diváků 120.

Náhledy fotografií ze složky Budětice - Zavlekov (2:1)