Budětice 2012 - Svéradice 3:0 (2:0)

13. 10. 2014

Budětice svého soupeře ze Svéradic, v mistrovském utkání, dosud neporazily a chtěly tentokrát tuto bilanci změnit. V 13. minutě se do slibné pozice dostal domácí P. Janečka, který byl zastaven jen za cenu faulu. Trestný kop z hranice PÚ parádně trefil V. Korda a poslal domácí do vedení. 1:0

I v dalších minutách byli domácí lepší a nepouštěli hosty k žádným nebezpečnějším zakončením. Hrozbou pro domácí tak byly pouze průniky agilního Chaloupky, které většinou končily před pokutovým územím Budětic. V 24. minutě pronikl po levé straně budětický Z. Frančík a prudkou a přesnou přihrávkou našel R. Melku, který měl již snadnou roli, trefit míč do odkryté branky. 2:0

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Ve snaze o vyrovnání přitlačili na domácí a byli několik minut lepším týmem. Pouze ale ve středu pole, k zakončení se příliš nedostávali. V 88. minutě utekl celé obraně hostů budětický rychlík R. Melka, postupoval sám na brankáře a byl zastaven nedovoleně. Za „záchranou brzdu zatáhl“ svéradický Brokeš a následně byl po právu vyloučen. Podobná situace se opakovala v 88. minutě, kdy brankář hostů Krejčí v PÚ doslova otočil ve vzduchu M. Krippela a byl rovněž vyloučen. Kopala se penalta, kterou D. Chmelík s přehledem proměnil a potvrdil tak zasloužené vítězství Budětic.

Skóre 8:0 ze dvou utkání je skvělé. Potvrdili jsme, že vítězství ve Velharticích nebyla náhoda. Konečně se začalo dařit i našim střelcům. Tým příkladně bojuje a já jen doufám, že to vydrží co nejdéle. Děkujeme našim fanouškům, návštěva 140 je opět neuvěřitelná.