Budětice 2012 - FC Švihov 6:4 (3:1)

10. 8. 2014

Hosté ze Švihova přijeli k zápasu nekompletní. Od začátku to vypadalo, že se bude jednat o jasnou záležitost a o výši skóre. Domácí hráli většinou na polovině soupeře a hráči si předháněli ve spalování šancí.

V 10. minutě ale došlo ke kuriózní situaci. Švihovský T. Ryba odkopával míč z poloviny hřiště, ten dopadl těsně před budětickým gólmanem a vzápětí jej přeskočil do brány. Nic na plat, takové situace se stávají i ve vyšších soutěžích. A vzhledem k faktu, že Jirka Vinter své spoluhráče již v mnoha zápasech skvěle podržel, bylo by hloupé se k takovému momentu více vracet.

V 13. minutě vyslal po levé straně R. Melka domácího útočníka P. Janečku, který se tentokrát nemýlil. 1-1.

Po té opět následovala série neuvěřitelných neproměňování šancí. V 44. minutě to ale vzal na sebe R. Melka, utekl švihovské obraně a až ve vápně byl zastaven nedovoleně. PK s přehledem proměnil V. Korda. V poslední minutě první půle byl konečně úspěšný i sám R. Melka (po předchozím neproměňování šancí), který upravil poločasový výsledek na 3-1.

Ve druhém poločase se obraz hry poněkud změnil. Domácí se uspokojili s dvoubrankovým vedením a pustili hosty do hry. V 58. minutě se dostal do šance J. Osvald a za přispění odrazu od domácího obránce se štěstím snižoval na 3-2.

Domácí pochopili, že kontaktní gól je hrozbou a znovu přidali na tempu. V 59. minutě J. Tušinovský uvolnil M. Krippela a ten nadvakrát dopravil míč do sítě. 4-2.

V 79. minutě se znovu předvedl R. Melka, jak jinak než v samostatném úniku. Tentokrát bylo jeho zakončení přesné, střelou k tyči nedal švihovskému brankáři šanci. 5-2. Krátce na to, v 83. minutě se domácí radovali znovu. P. Pařízek se, po přihrávce L. Fialy, trefil za střední vzdálenosti a upravil na 6-2.

Závěr zápasu domácí jednoznačně nezvládli a trestuhodně přenechali hru hostům. Ti dobře kombinovali především ve středu pole, kde naši tříčlennou střední zálohu jednoduše přehrávali. Samostatnými průniky, i přes pět hráčů se dostávali do vápna domácích. V 85 minutě došlo k souboji domácího brankáře s útočníkem hostů. Ten po souboji zůstal ležet na zemi a většina hráčů přestala hrát. Hra však přerušena nebyla a švihovský R. Duchek pohodlně skóroval. Domácí pak v samotném závěru opět chybovali. V nastaveném čase prošel, až příliš snadno, po své pravé straně útočník hostů a po přesné přihrávce ještě upravil skóre na konečných 6-4 J. Kašpárek.

Za prvních 45 minut můžeme domácí hráče pochválit za nasazení a snahu. Propadli jsme ale v proměňování šancí, kterých jsme měli asi na tři zápasy. První část druhého poločasu jsme naopak nasazení ztratili. Přenechali jsme hostům hru a navíc dostali v druhých 45 minutách tři branky. Bohužel od týmu, který hrál v deseti. Na druhou stranu můžeme být rádi za tři body. Čeká nás totiž série velmi těžkých utkání. V tomto ročníku však nemáme žádné přehnané ambice, takže na tyto zápasy se můžeme o to více těšit. Na utkání do Dešenic i Ž. Rudy jedeme autobusem, proto zveme všechny fanoušky na příjemný sobotní výlet.

Hodnocení:

Vinter-4, Josefík-3 (Frančík-3), Švehla-2 (Štěch), Korda-1N, Fiala-2, Melka-1, Tušinovský-3, Pařízek-3, Paroubek-3, Chmelík-3 (Krippel-3), Janečka-2 (Jindřich Vinter)

Zvolte našeho nejlepšího hráče

Pozn.

Ještě bychom se chtěli dodatečně omluvit našim skvělým fandům za technické problémy s točením piva. Víme, že jsme některé asi trochu naštvali. Pokusíme se na další utkání vše připravit tak, aby se podobná situace neopakovala. Děkujeme za pochopení.

Náhledy fotografií ze složky Budětice - Švihov (6:4)