TJ Měcholupy A+B - FK Budětice 2012 3:0 (2:0)

18. 5. 2023

Na tenhle zápas jsme přijeli v poměrně silné sestavě, to se bohužel dalo říct i o týmu domácích, kdy se ne všichni natěšení vešli na lavici. Hned v první minutě došlo ke kurióznímu a velmi důležitému momentu. Po chybě domácího stopera mohl jít sám na bránu budětický R. Melka. Byl zastaven jasným faulem, po kterém měla být domácímu hráči udělena ČK, neb domácí hráč byl poslední k bráně. Místo toho ovšem Zdenda Hájek opět nezklamal a zákroku si poněkud nevšil. Zdendovi, jak se zdá, přirostly Budětice k srdci. Další část zápasu se již odehrával v režii domácích. V 12. minutě jsme soupeři darovali laciný gól. Po spatně házeném autu a následné chybě obrany. 1:0. V 41. minutě přišel smolný moment. Budětický gólman neudržel v rukavicích jednoduchý balón a domácí snadno skórovali. 2:0.

Ve druhé půli domácí hráči byli většinou v držení míče a hráli co potřebovali. V 66. minutě si budětický gólman v podstatě dopravil do vlastní branky balón sám a bylo hotovo. 3:0. Ve zbytku utkání domácí jasně dominovali. My jsme měli dvě šance, z nichž jednu vyrážel domácí gólman se štěstím. Mohli jsme skóre alespoň korigovat. To bylo ale vše. I domácí mohli navyšovat, tentokrát J. Vinter několikrát dobře zasahoval.

Dnes jsme na soupeře neměli. Bohužel, tohle bylo nad naše síly. Myslím, že by všechny B týmy měly hrát s hráči B týmu a soutěž by tak dávala větší smysl. Co naplat, pravidla umožňují tohle.

Náš gólman si dnes myslím vybral smůlu do konce sezóny a ve zbytku již  svůj tým podrží. No nic, jdeme dál a snad lépe. Za týden nás čeká znovu těžký soupeř, první Kolinec. Opět nebudeme kompletní, ale o body se popereme.