FK Budětice 2012 - Sv. Hrádek B 2:2 (2:1)

13. 6. 2023

V první půlce jsme byli na hřišti lepší. V 24. minutě, po střele M. Voldřicha, si srazil míč do vlastní brány hrádecký T. Kutil. 1:0. První poločas rozhodčí natáhl. V 45. minutě udělal budětický stoper hrubou chybu, pustil do šance F. Prokopiuse a ten si poradil. 1:1. Ještě v nastaveném čase jsme ve vápně konečně byli důrazní a střelou k tyči poslal Budětice do vedení M. Bláha. 2:1. O poločasové přestávce se přes hřiště přehnal přívalový déšť. Mokrý a zároveň tvrdý terén, jak se zdá lépe vyhovoval zkušeným hráčům hostů, kteří byli ve druhém poločase místy lepším týmem. V 56. minutě došlo ke střetu dvou hráčů cca. dva metry před vápnem domácích. Rozhodčí tento střet vyhodnotil jako faul budětického obránce a k překvapení všech, dokonce ve vápně domácích. Kopala se hodně přísná penalta, kterou hrádecký F. Prokopius proměnil. 2:2. Do konce zápasu se nám již nepodařilo jít i na potřetí do vedení a tak remízu na domácí půdě lze brát jako ztrátu. Ale určitě ne jako pohromu. Skončili jsme po jaru na solidním šestém místě v celkové tabulce. V sobotu nás čeká dokopná, nás i fanoušky, určitě přijďte.