FK Budětice 2012 - Janovice B 2:1 (0:0)

1. 6. 2023

Již ve třetí minutě šel sám na gólmana budětický R. Melka, z úhlu ale neuspěl. V 35. minutě, po rohu Z. Frančíka, se prosadil J. Josefík. Jeho hlavičku ale janovický gólman reflexivně vyrazil. Celkově se hrál v prvním poločase dost neurovnaný fotbal a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle Budětice nastoupily mnohem lépe, začali jsme kombinovat a na fotbal se konečně dalo koukat. V 50. minutě R. Melka šel znovu sám na gólmana, ale znovu se gólově neprosadil. V 60. minutě tentýž hráč dokonce nastřelil tyč. V 64. minutě se hosté dostali zpoza vápna k jediné střele zápasu, která se od tyče doslova "dotrousila" do brány. 0:1 a na pohromu bylo zaděláno. Od té chvíle se hrálo v podstatě jen na polovině hostů. Jenže naši útočníci pálili jednu šanci za druhou a střely ze střední vzdálenosti létaly často daleko od brány. V 79. minutě jsme se konečně prosadili. V 79. M. Miroš poslal pěkný balón na M. Voldřicha. Ten z první přihrál do vápna, kde J. Tomas znovu nastřelil gólmana, po následné dorážce byl ale R. Melka přesnější a hlavou srovnal. 1:1. Minutu na to se parádně trefil A. Krůs. Střelou za hranicí vápna vymetl šibenici a obrat byl dokonán. 2:1.

Janovičtí dnes přijeli se skutečným béčkem a tak jejich hra vypadala úplně jinak, než v předchozích utkáních s námi. V první půli jsme navázali na mizérii z předchozích zápasů. V té druhé šel náš výkon nahoru. Nutno ale podotknout, že hosté nemohli střídat, docházeli jim ve druhé půli síly a tím jsme to měli nepochybně snazší. Za týden hrajeme doma derby s Žihobcemi. Tentokrát netradičně v čase 17.30.

Branky: 79 R. Melka, 80. A.Krůs - 64. P.Šveňha

Sestavy

FK Budětice 2012
P. Toucha [-] - F. Březina [-] , J. Tomas [-] , A. Krůs [-] , M. Miroš [-] , M. Voldřich [-] , L. Fiala [-] , P. Miroš [-] , Z. Frančík [-] , R. Melka [-] , J. Josefík [-]

FK Dukla Janovice B
L. Červenka [-] - M. Kolář [-] , D. Míčko [-] , V. Drobena [-] , V. Keřlík [-] , B. Németh [-] , V. Baštář [-] , R. Holý [-] , R. Mandák [-] , P. Šveňha [-] , D. Šveńha [-]

Počet diváků: 69. Rozhodčí: Šmrha Miroslav - TÖPFER Robert (N), JELÍNEK Pavel (N).