TJ Měcholupy - FK Budětice 2012 1:1 (PK 7-8)

9. 6. 2019

Domácí byli v tomto utkání favoritem a to i od prvních minut potvrzovali. Do vedení šli ale hosté. V 6. minutě se z přímého kopu parádně trefil M. Štěch. 0:1. V 17. minutě domácí v první velké šanci těsně minuli pravou tyč. V 25. minutě mířili domácí znovu vedle. Po půlhodině domácí ještě přitlačili a v 33. minutě D. Bálek svedl souboj s gólmanem Budětic J. Vintrem, který svůj tým poprvé podržel ve velké šanci a ukázal tím směr utkání. V 35. a 45. minutě šli totiž domácí znovu sami na gólmana a znovu exceloval J. Vinter, který se zdál být v sobotu nepřekonatelným.

Druhý poločas hosté chvíli s domácími drželi tempo. Od 60. minuty ale měcholupští znovu zvýšili tlak a v 62. minutě si po ruce budětického M. Štěcha vynutili penaltu. S tou ale domácí naložili špatně, střelou metr nad bránou. O tři minuty později již domácí byli úspěšnější. Po centru z levé strany J. Vinter ještě vyrážel, ale následnou dorážku již zastavit nemohl. 1:1. To byl impulz pro hosty, kteří začali hrát aktivně a chvíli i domácí přehrávali, ale v zakončení si počínali zbrkle a nepřesně. Deset minut před koncem znovu zvedly tempo Měcholupy a na Budětice se to jen valilo. Ani hosté ale nebyli v tomto úseku bez šancí. V dobré pozici se objevil D. Hlavin a pět minut před koncem mohl ve velké šanci zápas rozhodnout M. Miroš. To se nestalo a hosté se štěstím zápas vyhráli i v penaltách. Ty končili až v deváté sérii, kterou ukončil J. Vinter. Chytil v penaltovém rozstřelu dvě penalty a stal se pro domácí dost možná sobotní noční můrou.

Tenhle zápas mě hodně bavil. Sebrali jsme body na půdě favorita a navíc v tak napínavém duelu. Takhle by měl fotbal vypadat, alespoň z našeho pohledu. Nabízí se jen otázka, proč jsme podobným způsobem nehráli minulý týden doma s Janovicemi. Překvapila mě dnes velmi dobrá hra beků a výkon M. Miroše, který v tomhle zápase asi nechal všechno. Rozhodčí proti nám sice pískl penaltu, ale jinak myslím, že tohle byl z jeho strany nadstandardní výkon. Mimochodem p. Petličarovský nás píská i v příštím utkání. Za týden už není o co hrát, stran postavení v tabulce (i když v případě našeho úspěchu a zároveň případného neúspěchu M. Boru se ještě na šesté místo posunout můžeme). Ale zkazit si závěr sezóny zápasem s Dlouhou Vsí zkrátka nenecháme. Takže v sobotu od 14.00 hrajeme poslední zápas a od 18.00 zveme všechny na dokopnou.