Sokol Hradešice - Budětice 2012 2:0 (1:0)

26. 5. 2019

Prvních dvacet pět minut se hrál opatrný fotbal, obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a šancí bylo minimum. V 26. minutě přišla první velká příležitost domácích, kterou ale nevyužili. V 32. minutě šel sám na gólmana K. Korytáře budětický R. Melka, který svoji velkou šanci nevyužil. V 40. minutě se málem prosadil domácí D. Vaněček, jenže po přistrčení (podle některých názorů šlo o penaltový zákrok) se střetl s brankářem Budětic, který zatím držel svůj tým. Obrat přišel v 43. minutě, kdy byl po dvou ŽK vyloučen stoper Budětic J. Sekyra. Budětičtí byli po tomto verdiktu rozhozeni a na svoji nekoncentrovanost i doplatili. V 44. minutě se tak domácí poměrně lacino dostali do vedení gólem L. Šmrhy. A nebýt konec poločasu, mohlo to pro hosty skončit i hůř.

Ale neskončilo. Hosté se ve druhém poločase snažili hrát aktivně a v deseti si vytvořili víc příležitostí, než v prvním poločase. V 46. minutě svoji šanci neproměnil budětický V. Hozman, následnou dorážku vyřešil gólově R. Melka a bylo na chvilku i srovnáno. Jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd, přestože domácí L. Zdichynec stál kousek od tyče. Tohle byl důležitý moment zápasu. V 54. minutě se do velké šance dostali domácí, ve skrumáži se ale prosadit nedokázali. Gólové možnosti se konec konců objevovaly na obou stranách, jenže jistí gólmani si s nimi dokázali poradit. V 76. minutě byl v dobré příležitosti, dnes agilní D. Hlavin, jeho akce také zůstala nevyužita. Následný protiútok ale využily Hradešice. Po centru z pravé strany si nešťastně dal vlastní branku budětický J. Josefík. 2:0. Konec utkání si již domácí s přehledem pohlídali a tři body tak zůstávají v Hradešicích.

Ke hře našeho týmu jako celku nemám námitek. Vítězství domácích bylo, dle mého názoru zasloužené, nikterak však jednoznačné. Možná to bude znít přehnaně, ale tak trochu mi náš výkon připomínal ten našich hokejistů s Kanadou. Snaha byla, ale bez gólového efektu a i trocha štěstí. Udělali jsme v zápase několik individuálních chyb a v útoku jsme byli nepřesní a to v součtu rozhodlo. Příjemně překvapen jsem byl z výkonů našich hráčů, řekněme kulantně ne úplně nejmladších, a to V. Kordy a Z. Frančíka. Výsledek mě ale hodně, sakra hodně nebaví.  A těžko se tahle prohra vstřebává. Bod se v Hradešicích uhrát dal i v deseti, ne že ne. Tak za týden s Janovicemi si snad spravíme náladu. Na tohoto soupeře se nám sice moc nedaří, ale to nemusí být žádné pravidlo. My jsme Budětice!