SK Malý Bor 1929 - FK Budětice 2012 - 2:1 (1:1)

26. 3. 2019

V očekávaném derby jsme dostali snad nejrychlejší gól celé soutěže v celém ročníku. Ihned po rozehrání jsme ztratili míč a z rychlého útoku i inkasovali. 1:0 v dvacáté vteřině! Z téhle sprchy jsme se bohužel neoklepali a prvních dvacet minut jsme se spíš bránili rychlým výpadům domácích a se štěstím neinkasovali podruhé. Jenže zhruba v polovině prvního poločasu se hra otočila a najednou jsme my udávali tempo hry a v 34. minutě krásným gólem V. Hozmana i vyrovnali. 1:1. V tu chvíli jsme mohli navyšovat, jenže naše zakončení byla příliš slabá. Dvě branky (po jedné na každé straně) ještě padly, ovšem pro ofsajd uznány nebyly.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Budětice. Prvních dvacet minut mohl být zápas několikrát rozhodnut, ovšem našim nedůrazem nebyl. Z hlediště domácích fandů se začalo ozývat „budíček“. A ten v podání domácího týmu přišel. V druhé části druhého poločasu zase začali být lepší maloborští. Nastřelili tyč a tlačili se stále častěji do vápna. Minutu před koncem si tím vymodlili penaltu (pravděpodobně správně odpískanou), kterou M. Šmrha proměnil. 2:1. Pro hosty už zbylo hodně málo času na vyrovnání, ač už to vypadalo, že se ze závěrečného tlaku něco povede, zápas opět skončil šťastně pro domácí Malý Bor. Porážka je v tomto ohledu hodně krutá, nám ale nezbývá než pogratulovat soupeři ke třem bodům.

Zápas jsme neodehráli úplně špatně, bylo v tom hodně bojovnosti, ale i spoustu pěkných, fotbalových momentů. Teď se z té smolné porážky musíme oklepat a pokusit se o body doma, tentokrát proti velmi silnému Strážovu. Tuto sobotu od 16.00 v Rabí. Přijďte nás podpořit.