Jdi na obsah Jdi na menu
 


FK Budětice 2012 - SK Kovo Strážov 2:0 (1:0)

30. 3. 2019

Jarní sezónu jsme prospali v začátcích utkání, v jejich prvních minutách. Ať už šlo o přípravné zápasy nebo ten první mistrovský s Malým Borem. Tentokrát tomu bylo jinak. Prvních 15 minut se hrál hodně opatrný fotbal. V další části se hra otevřela a po několika standardních situacích byly blíže ke gólu Budětice. V. Hozman v 25. minutě hlavičkou nad a D. Hlavin v 29. minutě ve velké šanci přesně do gólmana. Jenže v 32. minutě se hra absolutně otočila a jen se štěstím jsme neinkasovali. Strážovští nastřelili dvakrát tyč a zároveň nás podržel gólman J. Vinter. Tím se také otevřel prostor pro naše brejkové hráče. V jednom z nich se mohl prosadit R. Melka, rychlou střelou ale gólmana hostů nepřekvapil. V 40. minutě naopak rychlou přihrávkou obranu zaskočil. Poslal do šance V. Hozmana a ten svoji dobrou formu stvrdil chytrým lobem a poslal Budětice do vedení. 1:0. Tohle byl sakra důležitý gól, který nás vymanil ze strážovského tlaku a přinesl i vyrovnání hry.

Druhý poločas byl obrazem první půlky, hra byla vyrovnaná a šance na obou stranách. Byla jen otázka, jestli se dostaneme do vedení 2:0 anebo hosté zápas zdramatizují. Stalo se to první. V 59. minutě budětický L. Fiala rozehrával takřka z půlky přímý kop a nachytal gólmana D. Šita. 2:0.  Brankář Strážova měl sice skvělé výběhy a pohotové zákroky, ale zároveň se často pohyboval mezi penaltou a velkým vápnem a to myslím (v případě obou branek) stálo hosty body. Zbytek zápasu byl o brejcích Budětic a nákopy hostů do vápna. V závěru jsme ale zpevnili obranu našimi rychlíky a vítězství si tím v klidu pohlídali.

Dnes mě kluci překvapili, takový výsledek se po pravdě nečekal. Měli jsme trochu štěstí, to bez pochyby. Zároveň si troufám tvrdit, že šlo o vítězství zasloužené. Podle mého názoru pěkný výkon oboustranně, navíc hezké počasí, hodně diváků, napětí, ale bez větších emocí a hlavně body máme doma. Co víc si přát. No co víc, další body. Třeba za týden v Sušici. Umíme tam zahrát a rozhodně nejedeme prohrát. MY JSME BUDĚTICE!

Sestava Budětic:

J. ZERO Vinter – M. Paroubek (L. Fiala), J. Sekyra, J. Josefík (M. Novotný), M. Krippel – M. Miroš (P. Miroš), M. Štěch ©, Z. Frančík, R. Melka, D. Hlavin – V. Hozman (1N)

Diváků: 150

Rozhodčí: Josef Abrahem, Karel Podlešák, Jiří Krejbich

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář