Dukla Janovice - FK Budětice 2012 4:1 (2:1)

2. 4. 2018

V duelu, ve kterém měli být domácí celkem jasným favoritem, Budětice svého soupeře překvapily. Alespoň v prvním poločase množstvím šancí. Jako první však zahrozili domácí, z přímého kopu ve 4. minutě. V 6. minutě se v dobré pozici ocitl budětický M. Krippel, ovšem zakončení bylo horší. Stejně tak R. Melka v 12. minutě, který těsně minul. Následně přišla slabá chvilka Budětic, kdy domácích bylo plné hřiště a gól visel ve vzduchu. Také přišel. V 18. minutě se trefil M. Hájek. Hra se po brance zase otočila ve prospěch hostů. V 21. minutě si domácí málem dali vlastní branku, po nedorozumění stopera s gólmanem P. Krouparem. V 24. minutě se na levé straně uvolnil D. Hlavin a parádním centrem našel M. Krippela. 1:1. Ani po vyrovnávacím gólu hosté neubrali a vytvářeli si další šance. Dvě velké promarnil P. Janečka, konkrétně v 26. minutě po rohovém kopu, kdy z malého vápna hlavou branku netrefil a v 29. minutě nastřelil tyč. Zlom celého zápasu se odehrál v poslední pětiminutovce první půle. Domácí znovu přidali a znovu se dala očekávat branka. Ta padla v poslední minutě prvního poločasu, kdy si domácí M. Urban zřejmě pomohl rukou. Rozhodčí nepískal, ale zároveň i někteří budětičtí hráči nesmyslně situaci nedohráli, signalizovali ruku a brankář J. Vinter centr podcenil špatným výběhem. Takže tady je lépe se zlobit spíš na výpadek hráčů, než na rozhodčího.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, byli na hřišti tím lepším týmem. V 53. minutě z toho vytěžili branku. 3:1. K obratu došlo po příchodu D. Homolky a Z. Frančíka. Hra Budětic se zlepšila, ale zároveň přišel i seriál nepřesných zakončení. V 81. minutě se dokonce Budětice dostaly do početní výhody. Domácí A. Zhvakin nepěkně pojmenoval pomezního a vzhledem k tomu, že již jednu žlutou měl, musel předčasně do sprch. Budětice v tu chvíli domácí přitlačily na jejich půlce. Celkově však z druhého poločasu vytěžily jen dva přímé kopy a několik velmi nepřesných zakončení. Z pěkné pozice z přímého kopu branku netrefil D. Hlavin a později Z. Frančík. Naopak domácí chodili do brejků a ty byly hodně nebezpečně. Na konečných 4:1 tak v nastavení upravil autor hattricku M. Hájek.

Výsledek tentokrát neodpovídal předvedené hře. Za tu se úplně stydět nemusíme, zatím jsme v Janovicích sehráli asi nejvyrovnanější zápas. Jenže domácí nám ukázali, jak naložit se šancemi. V tom byl hlavní rozdíl. A také v tom, že si dáváme jakési pauzy na oddech v době, kdy se zápas láme. Teď již musíme bodovat, ideálně ve všech třech nadcházejících zápasech. Jinak se s velkou pravděpodobností s OP rozloučíme. Je tedy jen na nás, jak s tím naložíme.