Chudenice - Budětice 2012 3:0 (2:0)

27. 5. 2018

Utkání v Chudenicích začali lépe hosté a vytvářeli si i brankové příležitosti. V 5. minutě se na levé straně uvolnil D. Hlavin, jeho střelu chudenický brankář jen vyrazil, útočník M. Novotný ale nedokázal dopravit míč do odkryté branky. Další a velmi důležitý moment přišel v 9. minutě. Budětický útočník J. Sekyra se dostal do brejku a šel sám na gólmana. Domácí Jakub Soupír zatáhl za záchranou brzdu a k údivu většiny nebyl chybujícím rozhodčím V. Stachem potrestán ČK, což mohlo (samozřejmě i nemuselo) ovlivnit další vývoj utkání. V 18. minutě se obranou Budětic proháčkoval Jan Soupír a dokázal překonat i gólmana J. Vintera (ten ač ještě s nedoléčeným zraněním střídal v 8. minutě zraněného P. Touchu). Následně přišla těžko pochopitelná pasáž hostujícího záložníka D. Homolky, který několikrát pozurážel nepřesného rozhodčího V. Stacha a po následné ČK oslabil svůj tým. Toho domácí dokázali využít. Z penalty se prosadil M. Kraus. 2:0. V 35. minutě se ve vápně domácích prokličkoval budětický M. Štěch, který byl zastaven nedovoleně domácím brankářem, a kopala se penalta. Tu ovšem budětický V. Korda zahodil! V 36. minutě se počet hráčů na hřišti srovnal. Domácí Jakub Soupír při útočné akci hrubě fauloval hostujícího stopera V. Hozmana a šel po druhé ŽK do sprch. To ale domácím paradoxně prospělo a byli do konce poločasu lepším týmem.

Ve druhém poločase zase začali lépe hosté. Gólově se však prosadili jen domácí a to v 65. minutě, kdy se parádně trefil křižnou střelou F. Bláha. 3:0. Na obou stranách se ve druhém poločase zahazovaly další šance. Budětice měly ve druhém poločase tři velké, všechny ovšem promarnily.

Pokud chceme konečně pomýšlet na body z venku, nesmíme si dovolit takový luxus jako je pět zahozených gólovek (myslím včetně penalty) a zbytečně a hloupě dostávat ČK. Citelně nám v sobotu chyběli P. Janečka a R. Melka, i tak jsme bod přivézt mohli. Stav 3:0 vypadá sice krutě, ale dnes to na body či na bod, podle mého názoru, bylo. Bohužel štěstí si na jaře zrovna moc nevybíráme. Ještě máme před sebou tři utkání. Šance na záchranu ještě žije, ovšem utkání to nebudou lehká. Hrajeme ve Svéradicích, kde můžeme očekávat posílený B tým, dále v tabulce třetí Bolešiny a druhý Strážov.