Budětice 2012 - TJ Start Luby B 3:1 (0:0)

25. 3. 2018

Pokud někdo očekával, že na první utkání přijedou Luby v nějaké slabší sestavě, tak se mýlil. Ani Budětice tentokrát neměly žádné rozsáhlejší absence, jako v některých podzimních zápasech a tak se hrál fotbal takříkajíc o každý balon. V prvním poločase to bylo spíše o bojovnosti a zřejmě i strachu o výsledek z prvního zápasu. Větší šance se objevily jen po jedné na každé straně. V 32. minutě domácí zachránil brankář J. Vinter, po nepřehledné skrumáži a několika odražených míčích na hranici malého vápna. V 35. minutě na druhé straně byl také mužem na svém místě gólman, tentokrát lubský P. Jiřinec, který vychytal v jasné šanci P. Janečku.

Druhý poločas, to bylo o něčem jiném. Hlavně pro diváky to začalo být zajímavé. Již první gól Budětic (P. Janečka v 54. minutě) vzbudil emoce. Jednalo nebo nejednalo se o ofsajd? Ať ano či ne, každopádně pomezní rozhodčí delegovaný hosty zvedl praporek dlouho po kontaktu hráče s míčem a dokonce až po vstřelení branky. Hosté na to zareagovali poměrně brzy, konkrétně z přímého kopu z 59. minuty. D. Raišl parádně obstřelil zeď a zařídil vyrovnání. 1:1. Od této branky se začal hrát fotbal nahoru dolů, s častějšími výpady domácích. Skvělý brankář hostů P. Jiřinec byl několikrát na svém místě. Ne však v 65. minutě, kdy domácí D. Hlavin (ne)povedeným centrem trefil šibenici a poslal domácí do vedení. 2:1. Po zbytku poločasu byly Budětice nebezpečnějším týmem. V 85. minutě se dostal do brejku budětický R. Melka a v situaci, kdy mohl jít sám na braku, byl faulem zastaven stoperem M. Pivoňkou, do té doby nejlepším hráčem hostů. Ten za svůj zákrok obdržel ČK (rozhodčím M. Sedlmaierem citlivě udělenou po dvou ŽK). I tak se domácí mohli strachovat o výsledek, konkrétně v poslední minutě, kdy hosté zahrávali roh. Do vápna se vypravil i lubský gólman a nebýt podklouznutí, mohl možná i přesně zakončit. To se však nestalo a naopak se domácí R. Melka dostal do samostatného brejku sám na prázdnou branku a definitivně ukončil dramatický závěr. 3:1.

Nebylo to od nás až tak dobré, jak vypadá výsledek. Sice bych asi těžko hledal hráče, který by zápas vypustil, alespoň podle mého názoru. Na druhé straně těch nedostatků bylo také dost. Hlavně v prvním poločase to bylo z naší strany zbytečně moc ustrašené. Pozdě jsme reagovali na rychlé rozehrávky hostů, nedůsledně jsme obsazovali a ve vápně byli v první půli nedůrazní. Přesto vyzdvihnu práci M. Paroubka na nezvyklém postu a také R. Melku a J. Sekyru, kterých bylo na hřišti hodně vidět. Za týden nás čeká velmi těžký soupeř, na kterého se nám venku zatím vůbec nedařilo. Jednou jsme v Janovicích dostali čtyři branky a podruhé dokonce osm. Tohle musí skončit příští sobotu. Pojeďte nás podpořit. My jsme Budětice!