Budětice 2012 - SK Kovo Strážov 4:1 (0:1)

18. 6. 2018

Před posledním utkáním jsme všichni znali „matiku nesestupu“. Pro nás první nadějí byly Hradešice, které kdyby vyhrály v Chotěšově, už jsme neměli v neděli o co hrát. Dále jsme si mysleli, že Strážov již nepotřebuje vyhrát a Svéradice s velkou pravděpodobností prohrají v Lubech. Všechny tyhle naděje ovšem těsně před utkáním pohasly. Hradešice prohrály a padají do OP. Dále jsme dostali informaci (zřejmě ale mylnou), že Svéradice odjely do Lub posílené o A tým a následně se nám strážovští zmínili, že ještě nakonec mají šanci hrát o baráž. Takže to bylo jen na nás. A přesně tak k tomu hráči přistoupili. Zároveň jsme věděli, že strážovští jsou oslabeni o čtyři důležité hráče, díky zranění a jednomu vyloučení z posledního zápasu s Bolešinami a nemusí mít takovou sílu jako ve většině sezóny. Každopádně od prvních minut to byla jízda. Jenže úvodní převahu Budětic Strážov ustál a naopak z jediné šance dokázal skórovat. Konkrétně v 6. minutě Š. Preslem. 0:1. Ve 40. minutě mohly Budětice srovnat, ale brankář Strážova nejdříve vychytal D. Chmelíka, vzápětí po dorážce R. Melku a M. Štěcha.

Veledůležitý byl sled sedmi minut ve druhé půli. Tam se lámal chleba. V 47. minutě se prosadil střelou k tyči D. Chmelík a v 52. dokonal obrat v utkání J. Sekyra. 2:1. Po té přišla silnější pasáž hostů, ovšem na brankáře J. Vintera to nestačilo. Definitivní zlom přišel v 67. minutě, kdy se po rychlé akci prosadil znovu J. Sekyra. 3:1. V 85. minutě budětický útočník M. Novotný poslal do samostatného úniku R. Melku a ten se nemýlil. 4:1 a definitivní tečka za zápasem.

Tohle byl sakra důležitej zápas. Pro oba týmy. Zvládli jsme ho lépe my. To, že jsme před tím porazili na jaře slabší nebo spíš pro nás rovnocenné soupeře mě těší. Ale co mě baví nejvíc, že kluci porazili druhý i třetí tým tabulky. A také domácí zápas s lídrem tabulky Měčínem, kdy jsme sahali po bodu. Na druhou stranu mě mrzí ztracené body v Měcholupech a v Malém Boru. A ze všeho nejvíc nejhorší výkon jara v Dlouhé Vsi. To už je ale pryč. Na jaře jsme zahráli skvělé zápasy. Jakby také ne, když jsme hráli většinu sezóny téměř v plné sestavě. Na podzim to bylo mnohem složitější. Chybělo v jednu chvíli i pět hráčů. To, že jsme hráli na jaře s minimem absencí může být jedním z důvodů, proč jsme dokázali „přeskákat“ tři týmy tabulky. A hlavně také Železnou Rudu. Copak bychom mohli jet na tradiční železnorudské soustředění, když bychom skončili v tabulce pod nimi? Teď už ale v klidu můžeme J. MY JSME BUDĚTICE!