Vrhaveč - Budětice 2012 4:1 (1:0)

14. 5. 2017

S. VRHAVEČ - FK BUDĚTICE 2012  4:1 (1:0)

Branky: 12. Jandečka Tomáš, 55. Hrach František, 60. Mundl Karel, 78. Mundl Karel - 53. Kripel Michal. Rozhodčí: Jakš Jan,ŽK 3:4, ČK 0:1(40.Švehla František 2x ŽK),  110 diváků.

Že bude hra ve Vyvrhavči tvrdší jsme očekávali a bohužel i velmi brzy zjistili. Tvrdý atak po odehrání míče ucítil R. Melka hned v úvodu, s bolestí a modřinou na zádech ale celé utkání dohrál. Domácí šli do vedení v 12. minutě, po nevydařeném obranném zákroku R. Melky. Budětice si velmi zkomplikovaly situaci již v prvním poločase, vyloučením F. Švehly.

Druhý poločas Budětice na chvíli zdramatizovaly M. Krippelem, který svůj průnik zakončil levou nohou přesně. 1:1. Domácí ale odpověděli záhy, po nedorozumění budětického brankáře a pravého obránce, zvyšovali na 2:1. Po patnácti minutách druhé půle byl dohrán další hráč Budětic M. Paroubek, který se zraněným kolenem odstoupil ze hry. Zbytek zápasu již patřil domácím a to i gólově. Posledních třicet minut domácí na hřišti dominovali a dvěma trefami K. Mundla navýšili na konečných 4:1. Pár minut před koncem utkání došlo k třetímu zranění na straně Budětic, tentokrát ale vážnějšímu poranění klíční kosti. Na hřiště bohužel musela přijet sanitka.

Dnes jsme mohli sehrát, na hřišti lídra tabulky, vyrovnanější partii. Ovšem nebýt hloupého a zbytečného vyloučení F. Švehly. Jestli bychom nějaké body uhráli v jedenácti je těžké teď domýšlet. Domácí byli fotbalově výš, o tom nemůže být sporu. Víc než prohra mě dnes mrzí naše tři zranění. Obzvláště to Petra Janečky, který ve čtvrtek absolvuje operaci ramene. O tom, že hráči Vrhavče dohrávají souboje jsme věděli. Po podzimním utkání s tímto soupeřem jsme pro zranění přišli o dva hráče. I přes všechna negativa musím uznat kvalitu u hráčů domácích jako je Karel Mundl nebo František Lorenc. A o to víc je zarážející, jak tak dobří hráči mohou hrát s nebo pod takovými jako je František Hrach a nechají se jím burcovat k agresivitě (11 karet v sezóně, v této statistice je nejlepším hráčem soutěže,…blahopřejeme Františkovi k vedení). Překvapením pro mě bylo i to, že na zápas Vrhavče byl nasazen mladý rozhodčí Jakš. Podle mého názoru ale těžký zápas zvládl dobře. Každopádně my teď přejme našemu Petru Janečkovi, aby se operace zdařila a tenhle obětavý hráč byl brzy zdráv. Tohle je absolutně nad všechny výhry nebo prohry ve fotbale, čert vem body v takovém případě.