Sušice B - Budětice 2012 1:2 (1:0)

10. 4. 2017

Domácí se vezli na vlně herní i výsledkové euforie a chtěli dnes bodovat naplno. Sušičtí hrají o důležité druhé místo OP, které ještě může znamenat postup do 1.B. Tak to ale na UMT v Sušici úplně nevypadalo. První poločas byl vyrovnaný, se šancemi na obou stranách. V 30. minutě domácí P. Chmelík ze střední vzdálenosti mířil přesně k pravé tyči branky J. Vintera a poslal domácí do vedení. 1:0. Trochu rozpačité výroky rozhodčího J. Staňka, zdůrazňuji podle mého názoru, poškodily Budětice. V 15. minutě, ještě před prvním gólem, se po chybách domácí obrany a následnému brejku Budětic dostal do samostatné šance R. Melka. V momentě, kdy mohl jít sám na brankáře, byl zastaven faulem. Domácí L. Blažek byl za to potrestán jen ŽK. A to myslím rozhodčí nevyhodnotil správně. V 40. minutě jsme měli nejblíže k vyrovnání, jenže J. Sekyra z blízka trefil jen břevno zcela odkryté brány D. Konečného. Následně měla být odpískaná penalta na budětického P. Janečku. Střet, který byl vidět i slyšet přes celé hřiště rozhodčí přehlédl (podle svých slov). No budiž, na takové přehlédnutí může mít i rozhodčí právo. Každopádně my jsme měli proměnit zmiňovanou megašanci a nemuseli jsme se již ohlížet na penaltový zákrok.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Budětice a přitlačily domácí na jejich polovinu. To ale netrvalo dlouho, následujících 15 minut bylo nejslabší pasáží celého zápasu. Oboustranně méně pohledný fotbal. Oživení přineslo vyrovnání. Po akci R. Melky se prosadil P. Janečka. 1:1. Posledních deset minut, to už asi bylo vabank. Nebezpečnější byli v tu chvíli domácí. V posledních minutách z brankové čáry vykopával P. Janečka skoro jistý gól Sušice. Jenže na šance se nehraje. V 89. minutě utekl po pravé straně budětický rychlík R. Melka, po jeho přihrávce se dostal k balónu M. Paroubek a ten se s tím ale vůbec nepáral. Tvrdá střela pod břevno. 1:2. Konec zápasu již byl jen v roli střídání a následného slavení Budětic.

Remíza by dnes zřejmě byla spravedlivá. Lehkou převahu bych viděl možná na straně domácích, aspoň stran rychlých protiútoků středem hřiště. Jenže tři body se vezou do Budětic. Tak to je a hotovo. Zbytečné emoce v posledních minutách, na straně lavičky domácích, konkrétně jejich „vedoucího“ byly prostě navíc. Stejně tak možná naše výčitky směrem k rozhodčímu a jeho chybám v prvním poločase. Naše ofenziva nechť ale zůstane postrachem dalším týmů OP. R. Melka v nové roli zase dostal velkou chuť a Komár asi mládne, nebo už tomu prostě nerozumím. A velmi rád tomu nerozumím. Takže teď jenom zbytečně nezpychnout. To by byla blbost. Za týden máme doma Hartmanice. Připomínám, že zatím jsme s nimi pokaždé prohráli (již třikrát), tak teď to změníme. Fanoušci nám snad zase pomůžou, je to pro nás dvanáctý hráč. Moc nás všechny bavila divácká návštěva v Sušici, velmi příjemné. Věřím, že to bude podobné i za týden v Rabí. ..My jsme Budětice!!!

Sestava Budětic: Jiří Vinter - M. Krippel (J. Pazdera), V. Hozman, J. Josefík, L. Fiala – J. Sekyra, M. Štěch, Z. Frančík (M. Paroubek), R. Melka, V. Korda – P. Janečka (1N), (Jindřich Vinter)