Měcholupy - Budětice 2012 2:2 (1:0) PK 5:4

12. 6. 2017

Oba týmy, dle dostupných informací, hrály v hodně kombinovaných sestavách. Začátek zápasu patřil domácím, kromě třech rohů a několika centrů do vápna však větší šanci neměli. Hosté se do 10. minuty osmělovali a spíše bránili, poté přešli do útočných výpadů, ale rovněž se do větších gólových situací nedostávali. Důležitý moment prvního poločasu přišel v 34. minutě, kdy domácí obránce nešťastně trefil míč, který zároveň zblokoval rukou a kopala se penalta. Tu proměnil budětický stoper V. Korda. 0:1.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný. Po nedůrazu ve střední řadě Budětic se v 68. minutě prosadili domácí D. Bálkem. 1:1. Zbytek zápasu už to byl souboj gólmanů a po pravdě velmi dobrých gólmanů na obou stranách. Domácí Jiří Kovařík dokázal skvěle vychytat budětického R. Melku v momentě, kdy již měli budětičtí diváci ruce nad hlavou. Na druhé straně budětický gólman Jirka Vinter předvedl dva velké zákroky v jasných šancích domácích. Posledních patnáct minut bylo nejzajímavějším momentem zápasu, kdy to bylo nahoru dolů, s mírnou převahou domácích. V 86. minutě utekl po pravé straně domácí záložník, který centrem na roh malého vápna hostů našel D. Bálka a ten nikým nekrytý poslal domácí do vedení. 2:1. Na to hosté zareagovali velmi rychle, vsadili v tu chvíli vše na ofenzivu a dokázali vyrovnat. Konkrétně minutu před koncem zápasu vyslal Z. Frančík do obrany hostů J. Sekyru. Ten jí doslova prolétl a naservíroval R. Melkovi míč před otevřenou bránu. 2:2.

Závěrečné penalty už byly vabank. Skvělý gólman domácích v rozhodující 6. sérii vychytal R. Melku. Ten sice vyslal tvrdou střelu do středu brány, tu J. Kovařík ale se štěstím pokryl, ač v pádu a nezištně svoji nohou. 5:4 na PK pro domácí.

Za Budětice proměnili: J. Fiala, V. Korda, Z. Frančík, J. Josefík (nedal J. Sekyra a R. Melka)

Sestava Budětic:

J. Vinter – L. Fiala, V. Korda, Sekyra (1N), M. Paroubek – J. Josefík, P. Pařízek (Jindřich Vinter), Z. Frančík, D. Homolka (C), R. Melka – J. Tušinovský (D. Chmelík)

Chtěl bych dnes poděkovat divákům, kteří nás v době kdy se nám zrovna nedařilo dokázali „nakopnout“. A hlavně také hráčům se zdravotními indispozicemi, že tenhle zápas zvládli. Za týden nás čeká derby, velká výzva a dlouho očekávaný soupeř – Hradešice. Podle dostupných informací bude stejně jako my v nekompletní sestavě. I tak se máme na co těšit. Čekáme větší diváckou návštěvu a hodně zajímavý duel, ač o body ani jednomu soupeři nepůjde. Ale o prestiž každopádně. Hradešice jsou druhým týmem tabulky, který v posledním zápase nadělil Dešenicím 11 branek, jenže MY JSME BUDĚTICE!