Budětice 2012 - Luby B 4:1 (2-1)

2. 4. 2017

Začátek nám vyšel lépe, než jsme vůbec čekali. Již v první minutě jsme mohli jít do vedení, po třech neúspěšných pokusech a velkých šancích, které ukončil až odkop hostů na roh. A ten jsme již využít uměli. Po dobře rozehraném rohovém kopu L. Fialy se efektně prosadil J. Josefík. 1-0- I další minuty byly jednoznačně v naší režii. V 9. minutě se z těžkého úhlu trefil přímo do šibenice P. Janečka. Paráda. 2-0. V tu chvíli se nám, ale i většině fanoušků promítalo v hlavě, jestli výsledek bude čtyři, pět či šest nula. Luby vypadaly naprosto odevzdaně. Jenže v 20. minutě se po nedůrazu M. Krippela (mimochodem i přes tento nedostatek jednoho z nejlepších hráčů Budětic) a dalších budětických obránců, na velkém vápně, dokázal přesně k tyči trefit hostující J. Černý. 2-1. Pokud by poločas skončil 4-0, asi by se nikdo nedivil. J. Sekyra měl na hlavě dvě branky, Z. Frančík sám na jednoho také neuspěl a další tři šance Budětic byly rovněž naprosto promrhány. A to byla, za dané situace, velká chyba.

Druhý poločas jsme znovu začali lépe my a skóre mohli navýšit. Nestalo se. Postupem času jsme naopak začali výsledek bránit a do hry se dostávali hosté, kteří nás v tu chvíli přehrávali. Často se štěstím a také díky nekompromisnímu brankáři J. Vinterovi jsme těsný výsledek uhlídali. V 63. minutě se na pravé straně uvolnil P. Janečka, a jak jsme u něho trochu méně zvyklí, přihrál v dobré pozici do té ještě lepší R. Melkovi a ten se nemýlil. 3-1. V závěru jsme už výsledek hlídali, respektive hlídal jej všudypřítomný stoper V. Hozman. V 80. minutě mohl definitivně rozhodnout M. Novotný. Ve velké šanci jej však zradil nerovný terén. Budětický útočník přesto skóre uzavřel, do odkryté brány, po ideální přihrávce od R. Melky. 4-1.. Zasloužené vítězství. Až na to prapodivně dlouhé bránění výsledku, jsme myslím divákům nabídli zajímavý fotbal. Bylo se na co dívat. Pět branek, z toho čtyři soupeři. To přece musí bavit. Na tomhle utkání bylo 130 diváků! Mimochodem moc nás těší návštěva stále více fanoušků z Rabí a to je hodně plusová známka. Za týden v Sušici budeme mít velké ambice, jenže to domácí bezpochyby také. Obzvláště na Budětice se Sušice dobře připraví. Ale i my přijedeme připraveni. Pojeďte nás podpořit, na zápas pojedeme znovu autobusem, konkrétně v 15.15 z Rabí a v 15.30 z Budětic.

FK BUDĚTICE 2012 - START VD LUBY B  4:1 (2:1)

Branky: 2.Josefík Jiří, 9.Janečka Petr,63.Melka Roman, 86.Novotný Martin  - 20. Černý Lukáš.Rozhodčí: Šmrha Miroslav, ŽK 2:3, diváků 130.