Budětice 2012 - Hartmanice 2:0 (1:0)

16. 4. 2017

Zápas dvou zcela rozdílných poločasů. Na čtvrtý pokus jsme zdolali Hartmanice

Budětice v začátku utkání nijak nenavázaly na povedený zápas v Sušici. Hartmanice byly od začátku lepším týmem. V 17. minutě se ale do brejku dostal domácí P. Janečka a dokázal, i sice méně povedenou střelou, poslat Budětice do vedení. 1:0. Do další a velmi slibné situace se tentýž hráč dostal ještě jednou, zcela odkrytou bránu však z komfortní pozice netrefil. Tohle bylo ale od domácích vše. Úvodních pětatřicet minut ovládli hosté. Budětice svůj náskok pohlídaly především díky jistému brankáři J. Vinterovi. Posledních deset minut poločasu již domácí dokázali převahu Hartmanic eliminovat. Ukončení první půlky bylo už jen špatnou reklamou na fotbal. Po odpískání poločasu totiž nesmyslně hartmanický F. Zetocha „dohrál“ J. Sekyru a tím se strhla na hřišti strkanice. Do téhle hloupé hry vstoupili i funkcionáři Hartmanic a následná reakce domácího kapitána V. Kordy byla bohužel nepřiměřená. Tu také správně ocenil rozhodčí V. Lojík červenou kartou. Rozhodčí se v tomto případě zachoval správně, ocenil rovněž hartmanického F. Zetochu ŽK a až na jeden moment (z mého pohledu chybně neuznaný gól M. Novotného ve druhém poločase, kdy ani pomezní Hartmanic nemával) zápas zvládl velmi dobře.

Do druhého poločasu vstoupily mnohem lépe Budětice, ač oslabeni o jednoho hráče. Zálohu doslova rozběhali M. Stěch a J. Sekyra a s nimi začal růst i výkon celého týmu. Deset minut po úvodu se vykartoval Hartmanický M. Šimek a počet hráčů na hřišti se vyrovnal. V 63. minutě rozehrál L. Fiala rohový kop, při kterém byl ve vápně nekompromisní budětický M. Novotný. Martin udělal přesně to, co je od něho očekáváno a poslal Budětice do dvoubrankového vedení. Zbytek zápasu byl v režii domácích, kteří tentokrát dokázali v klidu kombinovat již od zadních řad. Skóre mohli navyšovat, nenavýšili, ale každopádně si dokázali náskok bez problémů podržet.

V současné době se nám daří asi i více, než jsme čekali. Je pěkné sledovat tabulku jara, ve které jsme v tomto pomyslném pořadí společně s Hradešicemi na druhém místě. Už v Bolešinech jsme ukázali, že se s námi bude muset na jaře počítat. Tuto sobotu jsme udělali velký krok k záchraně, jenže tohle ještě není konec soutěže, pozor na to! Boje o záchranu se nás týkají úplně stejně jako možnost stoupat tabulkou nahoru. Za týden hrajeme v Nezamyslicích. Podle mého názoru a současné formě Nezamyslic, je to tým někde v rozmezí mezi našimi dvěma předchozími soupeři. To znamená Sušicí a v sobotu oslabenými Hartmanicemi. Pokud budeme hrát stejně jako v Sušici, odvezeme si tři body. Pokud budeme hrát jako první poločas s Hartmanicemi, odjedeme domů bez bodu. Bude záležet jen na nás, jak s tímhle zápasem naložíme. Fanoušci mají naši velkou poklonu. Z nějakého důvodu naše zápasy teď baví, návštěva 180 diváků v ne příliš pěkném počasí, to je hodně slušný J

FK BUDĚTICE 2012 - S. HARTMANICE   2:0 (1:0)

Branky:17. Janečka Petr, 63. Novotný Martin.
Rozhodčí: Lojík Václav, ŽK 0:5, ČK 0:1 (56.Šimek Michal 2 ŽK), 180 diváků.

Jiří Vinter – M. Krippel (Jindřich Vinter), V. Hozman, J. Josefík, L. Fiala (M. Paroubek) – J.Sekyra, V. Korda, M. Štěch (1N), Z. Frančík (M. Novotný), R. Melka – P. Janečka

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Hartmanice (2:0)