Budětice 2012 - Dešenice 2:3 (2:1)

29. 4. 2017

Zápas začali dobře domácí. V 13. minutě se trefil z přímého kopu L. Fiala, do pravého rohu branky J. Dyka 1:0. V 17. minutě se budětický P. Janečka prosadil individuálně. Ve vápně dokázal přelstít dva obránce Dešenic a zakončil perfektně k levé tyči. 2:0. Tentýž hráč se objevil i v další šanci, stejně jako M. Štěch (sám na brankáře) neuspěl. Od 30. minuty jsme přenechali střed hřiště dešenickému L. Kájínkovi a hosté začali neproměňovat velké šance. V té největší selhal obávaný kanonýr J. Poupa, před zcela odkrytou bránou. Další střely pokryl domácí brankář J. Vinter. Jenže jen do 44. minuty, kdy se osamocený Kájínek trefil z vápna přesně k tyči. Brankář J. Vinter si na míč sice sáhl, ten byl ale dobře umístěný. 2:1.

I na začátku druhé půle jsme hráli špatně, pasivně a lehkovážně. A za to nás dešeničtí potrestali. Znovu se štěstím se prosadili individuálně, po akci M. Poupy. 2:2. V dalších minutách hostům evidentně docházeli síly a tak se snažili bránit bezbrankový stav. Budětice ovšem velké šance zahazovaly. Nebezpečné závary ve vápně hostů končili odkopy mimo nebezpečí a tak pro Budětice asi musel přijít trest. A taky, že přišel. Minutu před koncem zápasu domácí záložník nešťastně tečoval míč a po nepřehledné situaci u zadní tyče dokázal skórovat dešenický P. Rosa. Ani v závěru nedokázali domácí využit nebezpečné skrumáže a zažili tak totální a nepochopitelnou prohru. Ve druhém poločase přitom měli hosté pouze dvě „příležitosti“ a obě dokázali využít.

Pro hráče v tomto utkání nemám vůbec žádnou omluvu. Už s Hartmanicemi jsme v prvním poločase měli problémy. Ty jsme měli i v Nezamyslicích a dnes? To je propadák, jaký se jen tak nevidí. Jestli někteří budou v přístupu k fotbalu takhle pokračovat, tak se můžeme v budoucnu a možná i velmi rychle s OP rozloučit. Absence tří opor v tak důležitém zápase byla opravdu hodně znát. Ale na to se ostatní vymlouvat nemohou, naopak je měli chtít nahradit. Pochvalu dnes zaslouží P. Janečka, nejlepší hráč utkání, který svojí obětavostí jakoby chtěl ostatním naznačit, jak by se mělo bojovat. Jenže u většiny bez odezvy. Stejně tak bych dnes vyzdvihl obránce L. Fialu. Dobré výkony některých hráčů bych ale asi musel hledat lupou. Hlavně v záloze jsme měli v prvním poločase problémy a dva vysocí útočníci své dispozice ve druhém poločase prodat nedokázali. Právě tomu jsme v rozestavění upravili hru. Balónů do vápna bylo "milion", bohužel bez gólového efektu. Asi bych to neměl ani vyslovit, ale budu v tomhle upřímný, absence R. Melky v ofenzivní části je zkrátka vidět. Jestliže jsme dnes nezvládli relativně lehčí zápas, budeme muset zvládnout ty daleko složitější, v Malém Boru a ve Vrhavči. Musíme si věřit a hlavně makat!