Běšiny - Budětice 2012 1:4

28. 5. 2017

Budětice tohle utkání začaly ve velkém stylu a dostávaly se i do šancí. Ovšem známé pravidlo „nedáš, dostaneš“ bylo tentokrát na místě. Domácí se v 16. minutě dostali do vedení ojedinělým útokem. Při nedůsledné obranné hře hostů se prosadil běšinský Tomáš Vlk (odchovanec Hradešic). Tlak Budětic ale pokračoval a velké šance D. Chmelíka, J. Josefíka a V. Kordy po gólu hodně volaly. Hosté se nakonec přece jen vyrovnání dočkali. Po spolupráci J. Sekyry a R. Melky druhý jmenovaný v 32. minutě vyrovnal. 1-1. Sedm minut na to se výstavní střelou trefil budětický V. Korda. 1:2. Ve zbytku poločasu domácí přidali a Budětice si vybraly svoji obvyklou slabší pasáž, během které ale k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo.

V prvních dvou minutách druhé půle se chvíli zdálo, že domácí budou chtít se zápasem ještě něco udělat. To jim ale dlouho nevydrželo a na hřišti již po zbytku utkání dominovaly Budětice. V 53. minutě se „na výletě“ objevil budětický stoper V. Hozman, který po pěkné kombinaci středem hřiště navýšil na 1:3. Devět minut na to se prosadil další středopolař Budětic M. Štěch a definitivně tak pohřbil naděje domácích. 1:4. Běšiny v průběhu zápasu čtyřikrát vystřídaly, ale ani to jim nepomohlo. V šanci se domácí ocitli ve druhém poločase pouze jednou, střelu z vápna však efektivním, ale i pro diváka efektním zákrokem pokryl budětický gólman J. Vinter. Budětice mohly ve zbytku zápasu skóre ještě navyšovat, šance M. Paroubka, D. Homolky, M. Štěcha a R. Melky ( v tomto případě tyč) zůstaly nevyužity.

Zápasem v Běšinech jsme částečně nechali zapomenout na tři předchozí nepovedené (konkrétně s Dešenicemi, M. Borem a V. Borem) a naopak navázali na ty dobré, ze začátku jarní sezóny. Náš výkon ani trochu nepřipomínal ten velmi špatný s Velkým Borem. Rozdíl byl také v tom, že Běšiny dnes rovněž bojovaly a body chtěly získat (osobně běšinskému týmu přeji záchranu). Pořád je totiž ve hře i varianta, že sestoupí pouze dva týmy z OP. Každopádně kombinace, které jsme dnes chvílemi ukázali měly poměrně vysoké parametry. V tuto chvíli jsme definitivně mimo zónu sestupu (s ohledem na výsledky našich soupeřů a postavení v tabulce) a můžeme si v následujících zápasech fotbal užívat. A nejen to. Dnešním výsledkem jsme se posunuli na osmou příčku a pokud bychom za týden porazili Janovice, můžeme pomýšlet ještě výš. Nakonec proč ne? Je to jen na nás. My jsme Budětice!

S. BĚŠINY - FK BUDĚTICE 2012 1:4 (1:2)

Branky: 16. Vlk Tomáš - 32. Melka Roman, 39. Korda Václav, 53. Hozman Václav, 62. Štěch Martin. Rozhodčí: Říha Zdeněk - Panušková Aneta, Lojík Václav, 70 diváků (z toho 65 z Budětic).