Železná Ruda - FK Budětice 2012 1:2 (0:1)

6. 6. 2016

Některé výsledky Železné Rudy vzbuzovaly před zápasem respekt (5 branek s Velharticemi, 8 branek v Plánici a 10 se Švihovem). Navíc domácí prohráli doma na jaře jen jednou a to s lídrem soutěže z Dešenic. Od začátku se železnorudští dokázali prosazovat především individuálně, středem hřiště. M. Kříha, D. Greiner a J. Lehečka byli pro defenzivu hostů velkým problémem. Budětice nepochopitelně často nakopávali dlouhé balóny a hrály nepohledný fotbal. Naopak domácí se snažili o kombinaci a po zásluze se i dostali do vedení. Ve vápně dokázal D. Greiner přeskočit budětického stopera J. Sekyru a nechytatelnou hlavičkou k tyči otevřel skóre. 1:0. I na druhé straně byly šance, R. Melka měl dvě. Domácí mohli jít v závěru poločasu do dvoubrankového vedení, proti byl dobrým výběhem budětický brankář J. Vinter.

Do druhého poločasu nastoupily naprosto jiné Budětice. Hosté výrazně zlepšili pohyb, začali efektivně kombinovat a zavřeli domácí na jejich polovinu. Výsledkem byla série neproměněných šancí. J. Josefík nedokázal ze dvou metrů trefit prázdnou branku, M. Štěch neproměnil tutovku těsně před malým vápnem, D. Chmelík přestřelil a J. Tušinovský orazítkoval jen břevno. Skóre se tak měnilo až v 63. minutě a světe div se, únikem R. Melky po levé straně a přesným zakončením. 1:1. I v dalších minutách byli lepší hosté. V 71. minutě chyboval domácí stoper a vyslal tím do další šance budětického R. Melku, který následně obešel brankáře P. Foltýna a z těžkého úhlu dokázal zakončit. 1:2. Zbytek zápasu přinesl dosti nervozity a frustrace na straně domácích, po fotbalové stránce však žádnou změnu. Budětice si vítězství, především za výkon ve druhé poločase, jednoznačně zasloužily a dá se říct, že i zaslouženě potvrdily minimálně druhé místo v konečné tabulce III. třídy. Jestli bude i postupové si rozhodnou sami hráči při setkání na následujícím tréninku. Každopádně tohle ještě není konec soutěže a věřím, že se již všichni těší na atraktivní derby se Žihobcemi!

SRK Ž. RUDA - FK BUDĚTICE 2012 1:2 (1:0)

Branky: 36. Greiner David - 63. Melka Roman, 71. Melka Roman

Rozhodčí: Petličarovský Ivan, ŽK 6:3,150 diváků