Dešenice - Budětice 2012 2:1 (1:0)

4. 4. 2016

Bitvu o první místo aktuální tabulky přilákalo slušný počet fanoušků, konkrétně Budětice jich do Dešenic přivezly plný autobus. Prvních patnáct minut byli překvapivě aktivnější hosté. Především tandem P. Janečka a R. Melka byl pro domácí velkým problémem. Ve třetí minutě se po individuální akci po levé straně prosadil P. Janečka, skóre se však neměnilo. Na druhé straně dokázali hodně zamotat hlavy budětických obránců dešeničtí bratři Poupové a to hlavně po zbytečných chybách a nedůslednosti budětické defenzivy. V 36. minutě se do samostatného úniku dostal R. Melka, domácí J. Mazánek „zatáhl za záchrannou brzdu“ a byl po právu vyloučen. Jenže to paradoxně pomohlo domácím. Budětice výrazně polevily a začalo se hrát oboustranně méně pohledné utkání. Z toho lépe profitovali domácí. Po akci z pravé strany přišel dlouhý centr do vápna hostů na zcela nekrytého J. Poupu. Situaci se snažil vyřešit brankář Budětic J. Vinter, který však na míč nedosáhl a dal tak domácímu útočníkovi prostor hlavičkovat do prázdné branky. 1:0 a to jen několik vteřin před ukončením prvního poločasu.

Ten druhý začal podobně. Budětice nenavázaly na svůj dobrý výkon ze začátku první půle a proti oslabenému soupeři nenabídly nic, co by se blížilo k šanci na vyrovnání. V posledních třiceti minutách už ale ano. V době, kdy hosté nastartovaly své snahy o vyrovnání, však pro ně přišla studená sprcha v podobě druhé branky domácích. Nejdříve zůstal při autovém vhazování na pravé straně nekrytý domácí útočník, který pro svůj tým vybojoval roh. Ten Budětice ještě dokázaly odvrátit, ovšem z odraženého míče se dokázal z hranice vápna skvěle trefit domácí R. Šteiner. 2:0. Od tohoto momentu byl na hřišti již jen jeden tým. Hosté dokázali dešenické přitlačit a po rohu snížit na 2:1, přesnou hlavičkou J. Sekyry. Následně se Budětice dostaly do několika velkých brankových příležitostí. Vyrovnání v tu chvíli bylo „ve vzduchu“. V tom vzduchu ale také zůstalo. Budětice doslova pohrdly šancemi vyrovnat a všechny body tak zůstaly v Dešenicích. Velkou pochvalu si v tomto utkání zaslouží rozhodčí J. Bureš. Zvládnout takto těžké a pochopitelně oboustranně vypjaté utkání o první místo rozhodně nemohlo být snadné. Pravdou je, že některé momenty se možná dali řešit více žlutými kartami. Ale i tak zvládl utkání výborně a to i přes časté protesty fanoušků z obou táborů.

Dnes jsme neodehráli špatné utkání. Alespoň z pohledu divácké atraktivity a snahy našich hráčů. Má to však své ale. Možná ještě víc než neproměněné šance v posledních deseti minutách vadí neplnění pokynů u některých hráčů, dokonce několikrát opakovaných. Konkrétně mám na mysli dva tyto pokyny. Za prvé nevytvářet si v obraně zbytečné komplikaci proti tak silnému útoku, jakým ten dešenický nepochybně je. NESTALO SE!!! Ve druhém poločase měli útočnici, resp. alespoň jeden z nich, být stále na domácím stoperu, který pohodlně odhlavičkoval většinu centrů mířících do vápna. NESTALO SE. Tahle prohra prostě bolí. A to hlavně proto, že k ní vůbec dojít nemuselo. Ale došlo. Takže teď již musíme myslet na další soupeře a podobné nedostatky si prostě nedovolit. Každopádně děkujeme našim fanouškům za podporu. Na dálku také pozdravujeme vedoucího našeho týmu Zdeňka Janečku, který je v tuto chvíli v nemocnici a přejeme mu brzké uzdravení.

Náhledy fotografií ze složky Dešenice - Budětice (2:1)