Budětice 2012 - Svéradice 4:4 (2:3)

30. 5. 2016

Prvních pět minut patřilo překvapivě hostům. Po té se ale hra otočila a více ze hry měli domácí. V 6. minutě utkání šel sám na brankáře Svéradic domácí R. Melka, M. Soukup však dobře načasovaným výběhem šanci likvidoval. V 15. minutě se v další velké šanci domácích ocitl D. Chmelík, zakončil ale střelou vysoko nad. V 20. minutě se M. Klas dokázal prosadit přes dva obránce Budětic a následnou střelou k tyči. 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, naopak ale přišel další kontr hostů, v 38. minutě dokázal překvapit domácího gólmana střelou z vápna F. Prokopius. 0:2. Vzápětí uměl odpovědět svým typickým únikem R. Melka a snížil na 1:2. Krátce na to přišel další gól. V nepřehledné situaci ve vápně byl při svém výběhu nedůsledný domácí brankář P. Toucha. 1:3. Další odpověď Budětic byla hodně rychlá. Po centru L. Fialy se ve vápně prosadil J. Sekyra. 2:3.

Začátek druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu. Domácí byli po cca. pěti úvodních minutách lepším týmem, s větším počtem šancí. V 56. minutě se znovu přesně trefil R. Melka. 3:3. V 84. minutě Budětice zcela otočily vývoj zápasu, kdy z pravé strany nekompromisně zakončoval D. Chmelík. 4:3. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto. Ovšem domácí již potřetí v zápase doslova „darovali“ další gól hostům. V 86. minutě zahrál budětický V. Korda malou domů na svého gólmana, ten ji neudržel ve svém náruči a svéradický Š. Říha již neměl problém zakončit do prázdné branky. 4:4. Konec dramatického zápasu to ale nebyl. V 88. minutě našel budětický R. Melka přihrávkou P. Janečku, který se z úhlu dokázal prosadit přes bezmocného M. Soukupa. V tu chvíli ale opět „zaúřadoval“ nám tak dobře známý V. Šilhan, spolehlivý pomezák Svéradic. Hlavní rozhodčí Šmrha v té chvíli asi nemohl nic jiného, než respektovat svého kolegu na lajně a regulérní branku (podle výroků všech přítomných, kteří situaci viděli stejně jako pomezní ze Svéradic) neuznal. Tady se opět ukázalo, jak dobé by mohlo být mít v zápase tři rozhodčí. Přiznejme si totiž, pokud by se podobná situace stala na druhé straně, s velkou pravděpodobností by to nebylo jinak, tak to zkrátka v podobných situacích bývá. Zápas tak rozhodovaly penalty a jako v samotném zápase i tady byl dnes viditelný rozdíl v brankářích. Svéradický M. Soukup skvěle vystihl dvě penalty domácích exekutorů (V. Kordy a R. Melky) a zařídil tak pro hosty dva body do tabulky.

Náš brankář dnes měl tzv. den blbec.  My jsme mohli mít důvod být naštvaní za takové laciné branky. To ale maximálně během zápasu, možná i krátce po něm, ale to je tak všechno. Je potřeba se na vše dívat, s odstupem času, v širších souvislostech. Kouba nás minulý týden v Mochtíně podržel skvělými zákroky a hlavně nejen minulý týden,….nezapomínejme na to!!!

FK BUDĚTICE - FK SVÉRADICE B 4:4 (2:3) PK 3:4

Branky:  40.,56. Melka Roman, 43. Sekyra Jan, 84. Chmelík David- 20. Klas Martin, 38. Prokopius Filip, 42. Jedlička Marek, 86. Říha Štěpán.

Rozhodčí: Šmrha Miroslav, 120 diváků, ŽK 1:1.